Kiekvienas vaikas patiria drovumo akimirkų, tačiau kai kurie yra drovesni ir uždaresni už kitus. Drąsiau jaustis socialinėje aplinkoje padeda konkretūs elgesio modeliai, kurių galima išmokti.

Ir vaikai, ir suaugusieji tam tikrose situacijose jaučiasi nejaukiai, drovisi, bijo apsijuokti ar būti nepalankiai įvertinti, atstumti. Tai labai natūralūs žmogiški jausmai. Daugumai vaikų, kad galėtų išties atsipalaiduoti ir mėgautis, reikia šiek tiek laiko priprasti prie naujos aplinkos. Tačiau kartais drovumas sukausto vaiką, jis pradeda vengti tam tikrų socialinių situacijų, iš baimės atsisako net mėgstamų veiklų.

Nėra aiškių atsakymų, iš kur kyla socialinis nerimas. Daugeliu atvejų – tai įvairių veiksnių kombinacija, įskaitant ir paveldimumą, vaikui svarbių žmonių, autoritetų elgesį, kultūrinius ypatumus ir įvairią ankstyvąją patirtį. Tačiau perdėtas drovumas ir nerimas nėra nuosprendis visam laikui. Praktikuodamiesi vaikai gali išsiugdyti įgūdžius, kurie padės jiems sustiprinti pasitikėjimą savimi ir drąsiau jaustis viešumoje.


Straipsnio tęsinį skaitykite gegužės / birželio “Psichologija Tau” numeryje

Jums gali būti įdomu

Parašykite atsiliepimą