Žvelgiantiems giliau

Naujas numeris

Vyrai ir moterys – skirtingi ir panašūs

Vyrai kilę iš Marso, moterys – iš Veneros? Ne visai. Mokslininkai teigia radę daugiau vyrų ir moterų panašumų nei skirtumų, tačiau kai kuriose situacijose sunku juos paneigti. Tad sugrįžkime į Žemę ir pažvelkime į realius lyčių ypatumus, suteikiančius šarmo ir žavesio mūsų santykiams.

Svarbi informacija neištikimoms moterims – vyrai tikriausiai tai nutuokia

Holivudo filmuose neretai piešiamas pernelyg įtarios ir pavydžios žmonos portretas. Ji nieko neįtariančiam ir vonia besimėgaujančiam vyrui, atlieka pedantišką kratą: perskaito visas telefono žinutes, elektroninius laiškus, iškrausto kelnių kišenes ir spintas, ieškodama galimų neištikimybės įrodymų. Vis dėlto, kaip rodo Paulo Andrewso tyrimas, labiau susirūpinti derėtų pačioms įtarioms dailiosios lyties atstovėms nei jų vyrams. Pasirodo, jie pastabesni neištikimybei ir rečiau suklysta, apkaltindami savo antrąją pusę nusidėjus su gražuoliu kaimynu. Be to, nustatyta, kad vyrai yra įtaresni ir paranojiškesni nei dailiosios lyties atstovės ir dažniau išpučia burbulą iš nieko, suversdami žmonai kaltę, kai tam nėra jokio pagrindo.

203 poros anonimiškai užpildė klausimynus apie meilės nuotykius už santuokos ribų: ar kada nors buvo neištikimi, jei taip, kiek laiko ir ar jų partneris įtarė apie jų klystkelius. 29 proc. vyrų ir 18,5 proc. moterų teigė buvę neištikimi savo sutuoktiniui. Stiprioji lytis ne tik dažniau ieškojo romantiškų nuotykių už savo miegamojo sienų, bet ir dažniau pastebėdavo, kai žmonos jiems buvo neištikimos. Jie sutuoktinę pagaudavo net 94 proc., o moterys savo vyrą – 80 proc. atvejų.

Mokslininkai pastebėjo, kad stiprioji lytis dažniau klaidingai apkaltindavo savo žmoną neištikimybe. Toks perdėtas atsargumas logiškas evoliucine prasme – vyrai negali būti 100 proc. tikri, kad vaikai yra jų. „Jie turi daugiau ką prarasti, – aiškina tyrimo vadovas. – Kai partnerė yra neištikima, jie praranda galimybę pratęsti savo genus, nors ir investuoja į šeimos išlaikymą ar net kitų vyrų atžalų auginimą.“ Tikėtina, kad ši priežastis verčia juos būti jautresnius ir akylesnius galimiems neištikimybės ženklams.

Moterims: jei eisite į vonią, verčiau pagriebkite ir telefoną, nežinia, kokia krata užsiima jūsų vyras jums nematant.

Vyrams: turėkite omenyje, kad esate linkę pervertinti situaciją, todėl, prieš užsipuldami žmoną, geriau įsitikinkite, ar jūsų nuogąstavimai pagrįsti.


Straipsnio tęsinį skaitykite naujausiame žurnalo “Psichologija Tau” numeryje

Komentuoti