Kasdieniai rūpesčiai, nuolatinis skubėjimas bei stresas darbe blaško ir trukdo susikaupti. Štai keletas gudrybių, kaip pailsinti nuvargusį protą.

Ar žinote, kad kiekvieną dieną mus užgriūva vidutiniškai 34 gigabaitai informacijos, o tai yra dvigubai daugiau nei prieš 30 metų? Jei dirbate biure, jus kas nors sutrukdo maždaug kas 11 minučių, o tinkamai susikaupti ir vėl grįžti prie pertraukto darbo ar užduoties prireikia net 25 minučių! Jei kada nors teko dirbti su sudėtinga ir nuobodžia užduotimi, turbūt žinote, kaip gali būti sunku susikaupti, ypač kai blaško įvairūs trikdžiai: kolegų juokas, telefono skambučiai, kopijavimo aparato garsas, nepatinkantis muzikinis fonas ir pan. Tačiau, patobulinę dėmesio išlaikymo įgūdžius ir pasinaudoję išmintingais patarimais, pajėgsime vidinį pasaulį surikiuoti taip, kad mintims, motyvacijai ir emocijoms, reikalingoms siekiant užsibrėžtų tikslų, smegenys suteiktų pirmenybę. Kaip tai padaryti?

  1. Leiskite mintims paklajoti

Dėmesio sutelkimas – tai gebėjimas susikoncentruoti, nukreipti visas jėgas į vieną tikslą ir išjungti aplinkinius trukdžius. Tam, kad ši sistema tinkamai funkcionuotų, reikia daugiau energijos nei tada, kai mūsų mintys klajoja. Tam tikrą dienos dalį energijos rezervai ištuštėja ir tada mūsų protas išleidžia mintis paklajoti.

Iš pradžių gali skambėti keistai, tačiau atsipalaidavimas ir leidimas mintims kažkur nuklysti gali būti geriausia išeitis, kai sunku susikaupti.

Pastebėta, kad tie žmonės, kurie geba sutelkti dėmesį, dažnai savo mintis išleidžia paklajoti tada, kai nebūtina ties kažkuo susikaupti ir gali pailsėti. Tad, jeigu vienaip ar kitaip pradėsite gaudyti varnas, kodėl to nesuplanavus iš anksto? Psichologas Paulas Seli pabandė surasti skirtumus tarp suplanuoto ir atsitiktinio minčių paleidimo bei pastebėjo, kad darbai lieka neatlikti tik tada, kai mintys nuklysta netikėtai. Tų žmonių, kurie paskęsta savo mintyse tada, kai atlieka nesvarbius techninius darbus, kuriems nereikia būti itin dėmesingiems, darbo našumas nukenčia mažiau nei tų, kurių mintys nuklysta nesąmoningai.


Straipsnio tęsinį skaitykite kovo / balandžio “Psichologija Tau” numeryje

Jums gali būti įdomu

Parašykite atsiliepimą