Išradinga pieštukinė, pagaminta iš plytos, molinė kačiuko figūrėlė, juokingi užrašai apie stresą, puodelis iš Indonezijos – visko pilna ant kolegų darbo stalo. Kam mums viso to reikia? Tyrėjai Krisas Byronas ir Gregory Laurence’as atliko interviu su 28 žmonėmis apie jų darbo vietas. Rezultatai atskleidė, kad dauguma žmonių nori išreikšti savo unikalumą: „Aš ne tik sraigtelis didelėje įmonėje. Rankų darbo pieštukinė rodo, kad vakarais lankau kūrybines dirbtuves.“ Arba kaip tik siekiama perteikti bendrumą: „Daugelis mūsų mėgsta keliauti.“

Tyrėjai pastebėjo, kad dauguma smulkmenėlių buvo išdėstytos taip, kad kiti matytų. Šie mieli niekučiai puikiai atlieka socialinių klijų vaidmenį – atėjusiam kolegai lengviau užmegzti pokalbį, juk galbūt ir jis nori lankyti kūrybines dirbtuves. Tik trečdalis asmeninių daiktų buvo matomi vien jų savininkams. Mieli niekučiai ant darbo stalo patvirtina ir darbuotojo identitetą, kačiuko statulė tarsi primena: „Nors man patinka būti buhalteriu, bet aš esu ir gyvūnų teisių gynėjas.“

Apibendrinant galima teigti, kad objektai ant stalo išreiškia mūsų unikalumą arba bendrumą, padeda užmegzti pokalbį ir primena mūsų identitetą. Dabar pažvelkite į savo darbo stalą – kokią žinutę jis jums siunčia?

 

Byron, G. Laurence. Diplomas, Photos, and Tchotchkes as Symbolic Self-Representations: Understanding Employees’ Individual Use of Symbols.Academy of Management Journal, 2015.

[useful_banner_manager banners=3 count=1]

 

1 Comment

Parašykite atsiliepimą