Naujas numeris

Gero įspūdžio arsenalas. 13 psichologinių triukų

Ką daryti, kad lengviau įsidėmėtumėte vardus? Ar žmonių draugiškumą gali išduoti jų pėdos? Kaip jūsų nervingumą gali sumažinti gabalėlis kramtomosios gumos? Susipažinkite su keliais paprastais bendravimo psichologiniais triukais, kuriuos žinoti naudinga kiekvienam.

Dalis žmonių nuolat trokšta bendravimo ir gali jo pasiilgti, net jei šiuo metu yra įpusėję pokalbį. Po socialines interakcijas jie nardo žvitriai kaip kregždės po debesis ir komunikuodami jaučiasi puikiai, net jei pašnekovą mato pirmą kartą. Kiti yra visiškos priešingybės: kai yra apsupti nepažįstamųjų ir bando pralaužti ledus, jiems linksta keliai, drėksta delnai, o žodžiai stringa burnoje, niekaip nesulipdami į rišlų sakinį. Dar kita dalis žmonių atsiduria kažkur per vidurį.

Kad ir kuriai grupei save priskirtumėte, pirmasis įspūdis, kurį sudarome kitiems, yra labai svarbus ir jo pagrindu dažnai formuojamos tolesnės išvados apie mus. Pavyzdžiui, kai kas nors jus savo mintyse pakrikštija nuobodžiu, piktu ar neapsisprendusiu, piktumo apraiškų bus ieškoma kiekviename jūsų judesyje ir šios etiketės gali būti sudėtinga atsikratyti, nes viskas, ką darysite ir sakysite, bus perleidžiama per atitinkamą filtrą. Kaip palikti gerą įspūdį? Vieno magiško recepto nėra, tačiau atrinkome jums veiksmingų ir praktiškų psichologinių triukų, kuriuos taikyti galėsite pradėti nors ir dabar pat.

  1. Draugiškas ar priešiškas? Stebėkite žmogaus pėdas

Kai prieinate prie dviejų (ar daugiau) besikalbančių žmonių ir norite prie jų prisijungti, atkreipkite dėmesį į jų pėdas. Jei įsiterpiate į vidurį pokalbio, kartais sunku suprasti: gal jiems trukdote? O gal atvirkščiai – jūsų prisijungimas prie diskusijos yra laukiamas? Paprastas patarimas, kaip atskirti pelus nuo grūdų: stebėkite žmonių pėdas. Neįtikėtina, kaip greitai jos linkusios nusigręžti nuo situacijų, kurių norisi išvengti, ir pasisukti ten, kur smagiau būti! Jei jums priėjus pašnekovai pasisuka į jus tik viršutine kūno dalimi, tačiau pėdos lieka savo vietoje, tai signalas „mes nepageidaujame būti pertraukti“. Jei žmonės pasisuka į jus visi kūnu, tai geras ženklas – vadinasi, jie į jūsų draugiją žiūri palankiai (kas žino, galbūt prisijungdamas ką tik tapote vakarėlio išgelbėtoju). Beje, atidžiau stebėkite ir save: jei sėdite ant kėdės ir bendraudami nuolat kryžiuojate kojas ties kulkšnimis arba apsivyniojate pėdomis kėdės kojas, ką tai išduoda apie jūsų savijautą?

  1. Diskutuodami būkite šalia oponento, o ne priešais jį

Jei bendraujant akis į akį situacija ima kaisti ir užverda diskusija, verta išbandyti tokį triuką – žengti arčiau oponento ir atsistoti prie jo (jei sėdite, irgi sėdėkite šalia, o ne prieš jį). Net jei jūsų nuomonės kardinaliai skiriasi, buvimas šalia petys petin padeda žmonėms pasijusti vienos komandos žaidėjais. Toks paprastas veiksmas gali sumažinti priešiškumą, padidinti komforto lygį ir paskatinti ieškoti sprendimų, kurie būtų palankūs abiem pusėms.


Straipsnio tęsinį skaitykite “Psichologija Tau”  2017 lapkričio gruodžio numeryje.

Jums gali būti įdomu

Komentuoti