Naujas numeris

Sąmoningas gyvenimas

Kartą, norėdama išprovokuoti draugą diskusijai, paklausiau, koks yra jo gyvenimo tikslas, ir jis ironiškai atsakė: „Kažkada tai buvo laimė, bet užaugau ir pasirinkau sąmoningumą.“ Panašią nuostatą yra išreiškęs ir rašytojas Albert’as Camus, kuriam sąmoningumas yra pagrindinis palydovas laimingo gyvenimo kelyje.

Gyvenimas autopilotu

Ar jums pažįstamas jausmas, kai užkandžiaudami prie televizoriaus net nepastebite, kaip ištuštėja užkandžių lėkštė, arba kai dirbdami panirstate į apmąstymus? Visi daugiau ar mažiau patiriame tokių akimirkų, tačiau nemažai daliai žmonių gyvenimas autopiloto režimu yra tapęs kasdienybe. Tokie asmenys ne tik nežino, kaip atsakyti į klausimą: „Ką aš veikiau pastaruosius trejus metus?“, bet ir susimąsto, ar apskritai laikė rankose savo gyvenimo vairą. Psichologas Ronaldas D. Siegelis teigia: „Esame taip įpratę būti nesąmoningi, kad jaučiamės lyg žuvys vandenyje – nesuvokiame, kad mūsų mintys pabėga nuo dabarties, nes tai vyksta nuolat.“

Skaitydami šias eilutes, galite garsiai paprieštarauti, sakydami, kad suvokiate ir priimate savo patirtį, vadinasi, esate sąmoningi. Vis dėlto, jei atidžiau patyrinėtume savo psichines būsenas, pastebėtume, kad nesame tokie sąmoningi, kaip esame įtikėję. Atsakykite sau į šiuos klausimus.

  • Ar kada nors skubėjote baigti tvarkyti kambarius, kad tik galėtumėte greičiau atsisėsti priešais televizorių?
  • Ar jūsų mintys nuklysta kitur, kai kalbatės su draugais?
  • Ar kartais jaučiatės panirę į sapno būseną, kai vairuojate?

Plačiau skaitykite naujausiame žurnalo “Psichologija Tau” numeryje

Jums gali būti įdomu

Komentuoti