Draugui gali parodyti savo tikrąjį veidą, išpasakoti didžiausias paslaptis, pasidalyti sėkmės ir nesėkmės istorijomis. Tikra draugystė nemeluoja, įkvepia ir skatina gyventi. Ką mes žinome apie tikrąją draugystę?

Keistas sutapimas – tą dieną, kai sėdau rašyti straipsnio apie draugystę, nutrūko viena iš mano draugysčių. Mano draugė parašė, kad jaučiasi pamiršta, netiki, kad jos gyvenimas man rūpi, ir nemato reikalo atsakinėti. Pirmoji mano reakcija buvo pikta ir gynybinė: „O kodėl pati nerašai?!“ Tačiau, prieš mesdama jai kaltinimą, sėdau ir pagalvojau. O ką tai duos? Tu nerašai man, aš nerašau tau. Ar svarbu, kuri pirma pradėjo nerašyti? Gal geriau pagalvoti, ką tai apie mus atskleidžia? Net jei susigėsime ir imsime rašyti, ar tai bus tikra? O gal geriau pripažinti, kad kažkuriuo metu mūsų emocinis ryšys nutrūko ir galbūt jis tiesiog nebereikalingas? Man buvo skaudu, gėda, nemalonu, jaučiausi kalta ir pikta. Tačiau, kai sau ir jai įvardijau „taip, mūsų ryšys nutrūko“, pajutau palengvėjimą.

Daugybė draugysčių baigiasi kaltinimu: „Kodėl tu man nerašai?“ Tačiau tai tik ledkalnio viršūnė. Tikrosios priežastys slypi giliau. Jų nematome, nenorime matyti arba neskiriame laiko apie tai pagalvoti.

Pamenate, kaip vaikystėje sakydavome: „noriu su tavim draugauti“ arba „viskas – nebedraugauju“. Vaikystėje draugų tema yra labai svarbi: ar draugauji su kuo nors, su kuo sėdi viename suole, ar esi mėgstamas. Tikriausiai teko girdėti tėvų pasisakymus: „Jau reikia vaiką leisti į darželį, tegu mokosi draugauti.“ Bendravimo, kurį vaikas gauna šeimoje iš tėvų, senelių, brolių ar seserų, nebeužtenka. Reikia daugiau!

Psichologų teigimu, draugystė yra vienas svarbiausių dalykų, reikalingų mūsų laimės jausmui. Draugystė ilgina gyvenimą, formuoja mus kaip asmenybes. Tai kodėl suaugus ši tema praranda aktualumą? Argi suaugusiajam nebereikia draugų ir draugystės? Pilna straipsnių ir patarimų, kaip būti laimingam, lieknam ir lydimam sėkmės. O ar daug rašoma ir kalbama apie draugus ir draugystę? Kaip ją užmegzti ir išsaugoti?


Straipsnio tęsinį skaitykite naujausiame žurnalo “Psichologija Tau” numeryje

Jums gali būti įdomu

Parašykite atsiliepimą