Žvelgiantiems giliau

Naujas numeris

Introvertas ekstravertų pasaulyje

Trečdalis žmonių yra introvertai, tačiau juos tebelydi stereotipai ir mitai, trukdantys geriau suprasti šiuos asmenis ir susibendrauti. Pažvelkime į tikrąjį jų pasaulį.

„Tikras pragaras lėktuve atsisėsti prie plepaus keleivio ar važiuoti taksi, kurio vairuotojas nuolat visko klausinėja, dažnai taip stengdamasis pasirodyti malonus ir palaikyti pokalbį. Tokiose situacijose užsidedu ausines ir klausausi garsinės knygos arba bandau užsnūsti“, – pasakoja garsus filosofijos profesorius ir rašytojas Williamas Irwinas.

„Idėja apie Harį Poterį man gimė važiuojant traukiniu, atrodė, kad galėjau tuoj pat parašyti knygą. Tačiau, kaip tyčia, neturėjau veikiančio rašiklio ir buvau per daug drovi, kad pasiskolinčiau iš kitų keleivių, tad likusias keturias kelionės valandas dėliojausi siužetą mintyse“, – prisimena Joanne K. Rowling.

„Vienuma, monotonija, tyla ir vidinė ramybė stimuliuoja kūrybiškas mintis ir šviesina protą“, – kadaise savo studentus mokė Albertas Einsteinas. Jam neabejotinai pritartų ir kiti įžymūs introvertai: Billas Gatesas, Markas Zuckerbergas, Abrahamas Lincolnas, Emma Watson, Christina Aguilera, puikios oratorės Laura Bush bei Eleanor Roosevelt ir kiti.


Straipsnio tęsinį skaitykite naujausiame žurnalo “Psichologija Tau” numeryje. 

Komentuoti