Manome, kad sunkumai trukdo mums jaustis laimingiems. Tačiau ar gali būti, kad iš jų daugiau naudos nei žalos?

Kur dabar esate? Galbūt šį straipsnį skaitote patogiai susirangę ant mėgstamos sofos, parietę basas kojas po savimi, nosį kutenant saulei. Galbūt esate virtuvėje, šalia pasidėję puodelį garuojančios kavos. O gal atsivertėte jį per pietų pertrauką, trumpam atsitraukę nuo išmaniojo telefono, prijungto prie nemokamo belaidžio interneto.

Trumpai tariant, esate savo komforto zonoje. Turbūt jaučiatės ramūs ir pakankamai patenkinti. Saugumas yra puikus dalykas, tačiau kartais naudinga dėti sąmoningas pastangas, kad jo atsikratytume.

Uždavus klausimą „Ko reikėtų, kad dabar jaustumėtės laimingi?“, dauguma žmonių vardija labai panašius dalykus. Atostogų su baltu smėliu ir žydru vandeniu. Laisvo, tingaus vakaro su traškučiais žiūrint futbolą. Daugiau pinigų, kad būtų galima nusipirkti brangesnį automobilį ar didesnės įstrižainės televizorių.

Tai paprastas hedonistinis būdas siekti pasitenkinimo jausmo – bandome padidinti malonumus ir sumažinti skausmą, tenkindami troškimus ir paklusdami užgaidoms, net jei jos nuolat keičiasi.

Toks požiūris įprastas. Dažniausiai įsivaizduojame, kad būti laimingam – tai kasdien gyventi lengvą, nuo streso apsaugotą gyvenimą, už nugaros palikus rūpesčius ir problemas. Aplinkiniai mums taip pat negaili panašių patarimų. Nori būti laimingas? Atsipalaiduok, nurimk, padaryk ką nors malonaus. Tikriausiai niekas nesakys: „Imkis kažko, kas sunku.“ Daugumai žmonių sunkumai yra laimės priešingybė. Ir visai be reikalo.


Straipsnio tęsinį skaitykite naujausiame žurnalo „Psichologija Tau“ numeryje 

Jums gali būti įdomu

Parašykite atsiliepimą