UA-99588513-1 Paslaptingas augalų gyvenimas - Psichologija Tau

Žvelgiantiems giliau

Naujas numeris

Paslaptingas augalų gyvenimas

Nauji mokslo atradimai pakeis jūsų požiūrį ir santykį su augalais.

Pažvelkite į gėles ir prieskonius ant savo palangės. Ką apie juos žinote? Kai kurie augalai mėgsta tiesioginius saulės spindulius, vieni yra lepūs, kitiems nereikia ypatingos priežiūros, o trečius reikia kruopščiai karpyti ir formuoti. Svarbu nepamiršti palaistyti, persodinti ir tiek žinių. Jokio sudėtingo mokslo. Kaip ir patys augalai. Ar tikrai?

Dauguma žmonių į augalus žvelgia kaip į puošmeną, gaivią oazę savo namuose, nesusimąstydami, kad jie, kaip ir naminiai gyvūnai, turi savo gyvenimą. Jie savotiškai mokosi, girdi, bendradarbiauja, atsimena, perspėja vienas kitą apie grėsmes ir net komunikuoja. Taip, skamba kaip iš fantastinio filmo, tačiau mokslininkai atlieka vis daugiau tyrimų, atskleidžiančių neįtikėtinus atradimus, kurie skatina pakeisti požiūrį į žaliuosius draugus ir mus supančią gamtą.

Požiūrio į augalus lūžis įvyko 1973 m., kai Peteris Tompkinsas ir Christopheris Birdas išleido bestseleriu tapusią knygą „Paslaptingas augalų pasaulis“. Tuo metu autoriai pritaisė poligrafus įvairiems augalams – salotoms, svogūnams, bananams ir kt. – ir teigė pastebėję augalų reakcijas į šalia esančių žmonių teigiamas ir neigiamas mintis. Dauguma šioje knygoje aprašytų tyrimų vėliau buvo paneigti kitų mokslininkų. Tačiau ji pradėjo savotišką judėjimą (kai kurie augalų mėgėjai iki šiol groja Wolfgango Amadeus Mozarto kūrinius savo gėlėms ir glosto lapus) ir atvėrė duris į naują tyrimų sritį. Taigi ką mokslininkai žino apie augalus, ko nežinome mes?

STRAIPSNIO TĘSINĮ SKAITYKITE NAUJAUSIAME ŽURNALO “PSICHOLOGIJA TAU” NUMERYJE.

Komentuoti