Palikti puikų pirmąjį įspūdį daugiau ar mažiau norisi visiems. Tačiau neretai jis būna šiek tiek prisvilęs kaip pirmasis blynas. Ar įmanoma jį pataisyti?

Įsivaizduokite, kad, tikrindami naujienas socialiniame tinkle, šalia bendrų draugų nuotraukų pamatote nepažįstamą veidą. Nieko apie šį žmogų nežinote, tačiau, sąmoningai ar ne, per kelias akimirkas iš jo veido bruožų, kūno kalbos ir fakto, kad plėšyti džinsai jam tinka kur kas labiau nei jums, susidarote apie jį pirminę nuomonę.

Po kurio laiko gaunate progą su šiuo žmogumi pabendrauti tiesiogiai. Užsimezga pokalbis ir netrukus suvokiate, kad jis visai ne toks, kokį įsivaizdavote. Bendraujant jūsų išankstines nuostatas išstumia realios, gerokai objektyvesnės žinios ir žmogų nuo šiol matote jau kitoje šviesoje.

Skamba logiškai. Tik viena bėda. Antroji šios istorijos dalis prasilenkia su realybe. Nors, remiantis tyrimais, pirmąjį įspūdį apie žmones susidarome žaibiškai ir nebūtinai teisingai, tačiau jis taip giliai įleidžia šaknis, kad esame linkę savo nuomonės laikytis net tada, kai faktai tam prieštarauja.


Straipsnio tęsinį skaitykite kovo / balandžio “Psichologija Tau” numeryje

Jums gali būti įdomu

Parašykite atsiliepimą