Kartais gyvenimas atrodo toks sudėtingas ir nepakeliamas, kad norisi viską mesti. Tačiau, pažvelgę atidžiau, galime pamatyti, kad iki laimės ne taip daug reikia.

Išnaudokite dabartines galimybes

Ar kada bandėte pasigaminti kuo geresnį patiekalą tik iš turimų produktų, neidamas į parduotuvę? Jei taip, tikriausiai pasigaminęs vakarienę pats stebėjotės savo išradingumu ir neatrastu skoniu. Jei ne, būtinai tai padarykite! Panašiai yra ir su gyvenimu – pasistenkite išspausti tai, kas geriausia, iš to, ką turite, nesiskųsdamas ir neieškodamas priežasčių, kurios tik trukdo pasiekti tikslą. Sutelkite dėmesį į tą, ką turite, o ne į tai, ką norite turėti.

Apverskite dieną aukštyn kojom

Žmonės nuolat skundžiasi, kad daug laiko praleidžia darbe ir kad mažai laiko skiria laisvalaikiui. Tačiau ar kada pabandėte į darbo dieną žiūrėti iš kitos perspektyvos? Galvokite apie tai, kiek daug turėsite laisvo laiko vakare ir ką naudingo tuo metu galėsite nuveikti. O ką kalbėti apie savaitgalius ir atostogas! Toks požiūris pakeičia prioritetus – daugiau dėmesio skirsite laisvam laikui ir bandysite išnaudoti kiekvieną brangią minutę. Be to, dėmesį skirkite maloniems, o ne nerimą keliantiems dalykams.

Mažiau galvokite, daugiau darykite

Stengiantis atrasti visas teigiamas ir neigiamas kokio nors dalyko puses nesunku pasiklysti apmąstymų labirintuose. Mes praleidžiami daugybę laiko kalbėdami apie tai, ką ir kaip ruošiamės daryti, užuot pradėję tai realiai vykdyti. Kaip teigia psichoterapeutė Andrea Perry, kalbėjimas sukuria iliuziją, kad mes artėjame tikslo link. Tačiau tik pradėję veikti mes žengiame pirmąjį žingsnį. Be to, tai palengvina mūsų sprendimus, suteikiant informacijos, kurios negautume vien mąstydami. Tarkime, jei norite nusipirkti butą ir daugybę laiko praleidžiate skaitydamas skelbimus, tik realiai juos aplankęs galėsite apsispręsti, kokios gyvenamosios vietos iš tiesų ieškote.

Nustatykite konkrečias valandas

Didesniems darbams nustatykite terminus. Jei, tarkime, šį vakarą ketinate susitvarkyti stalčius, tikėtina, kad jūsų planai gali ir pasikeisti. Tačiau, jei pasakysite sau, kad nuo 6 iki 6.30 val. vakaro skirsite tvarkymuisi, tikriausiai pažadą tesėsite. Terminai padeda įveikti atidėliojimą ir išvengti nereikalingos graužaties, kad darbo ir vėl nesiryžote pradėti. O pradėtą užbaigti darbą būna daug lengviau, nei pradėti jį kitą dieną.

Pažvelkite kitomis akimis

Jei jaučiate, kad įstrigote neigiamų patyrimų rate ar jus smaugiančioje rutinoje, trumpam atsitraukite. Pamėginkite išanalizuoti susiklosčiusią situaciją iš šalies. Kaip teigia psichologai Ethanas Krossas ir Ozlem Ayduk, tai padeda sumažinti nerimą ir depresiją. Be to, tai padės pažvelgti į situaciją kitomis akimis.

Pavydėkite sau, o ne kitiems

Mes nuolat lyginame save su aplinkiniais, galvojame apie tai, ką turi kiti, ko neturime mes. Dėl to išgyvename nevisavertiškumo jausmą. Psichologai siūlo „apsikeisti vietomis“ – apie save galvokite kaip apie pranašesnį – ką turite jūs, ko neturi kiti? Kokiose srityse jums labiau sekasi ir esate laimingesnis?

Būkite dėkingas už tai, ką turite dabar

Kaskart, kai jus aplanko liūdna nuotaika, popieriaus lape prieš eidamas miegoti užrašykite penkis gerus tą dieną nutikusius dalykus. Būkite dėkingas net ir už pačius smulkiausius dalykus, pamaloninusius ir praskaidrinusius jūsų dieną (pvz., kavos puodelis, draugo skambutis, nepasiniaukęs dangus ir t. t). Tai padės pamatyti, kad net juodžiausioje dienoje yra šviesos spindulėlių. O laimė slypi visai šalia, tik kartais ją pamirštame pastebėti.

Parašykite atsiliepimą