Išmaniųjų technologijų laikais mūsų dėmesio koncentracija mažesnė, o vienu metu atliekamų užduočių skaičius didesnis nei bet kada anksčiau. Naujausi tyrimai rodo, kad mūsų smegenys yra plastiškos ir sugeba keistis. Ar gali būti, kad jas keičia ir internetas?

Regis, dar neseniai mums nebuvo sudėtinga įsigilinti į knygą ar praleisti daugiau laiko prie sudėtingo straipsnio. Dabar taip nutinka retai. Susidūrę su ilgesniu tekstu, netrukus imame neramiai muistytis, siekti telefono ir tris kartus skaitome tą patį sakinį, tuo pat metu mąstydami apie begalę dalykų. Atrodo, mintys tik ir ieško progos, kaip nutrūkti nuo pavadėlio, o mes jas per jėgą vis tempiame atgal.

Anot Nicholo G. Carro, jau daugybę metų analizuojančio technologijų įtaką žmogui, didelė atsakomybė dėl to tenka moderniosioms technologijoms, kurios keičia būdus, kaip priimame ir apdorojame informaciją. Šiuolaikinė žiniasklaida ir socialiniai tinklai ne tik pateikia milžinišką kiekį turinio, kurį galime apmąstyti, bet ir keičia patį mąstymą. Gebėjimas koncentruotis ir mąstyti giliai tampa rimtu iššūkiu – ir tai nepasikeičia vos išjungus ekraną.


Straipsnio tęsinį skaitykite gegužės / birželio “Psichologija Tau” numeryje

Jums gali būti įdomu

Parašykite atsiliepimą