Žvelgiantiems giliau

Naujas numeris

Teiginiai, prognozuojantys sėkmę

Žmonės, kuriuos lydi sėkmė ir kuriems nesiseka, į tuos pačius klausimus ir teiginius atsako skirtingai. Sužinokite, ar esate pakeliui į fortūną ir ką daryti, kad prie jos priartėtumėte.

Į klausimą, ar jums sekasi, dauguma sugebėtų atsakyti. Tuomet liktų tik suskaičiuoti, kiek tarp manančiųjų, kad juos lydi sėkmė, yra vyrų bei moterų, žmonių su vienokiu ar kitokiu išsilavinimu, skirtingos šeiminės padėties ir t. t. Jei apklaustųjų būtų pakankamai daug, gautume vidutinį, statistinį sėkmės lydimo žmogaus portretą. Palo Alto universiteto psichologai taip ir padarė. Paaiškėjo tai, ką buvo galima nuspėti ir be tyrimo. Pasisekimą pelnę žmonės yra optimistai, geros sveikatos, sukuria darnesnę šeimą, turi neblogas pajamas ir statusą visuomenėje.

Kiek įdomesni buvo duomenys apie jų asmenines savybes. Suprantama, kad jie pasitiki savimi, pozityviai žvelgia į ateitį ir sugeba bendrauti su kitais. Gal todėl, kad jiems sekasi, jie yra linksmi bei kūrybiški. O gal jiems sekasi todėl, kad turi humoro jausmą ir yra linkę išbandyti ką nors nauja?

Galima skirtingai vertinti priežastis, tačiau abejonių nekelia faktas, kad jie sugeba kūrybiškai pažvelgti į užduotis ir aklai nesivadovauja instrukcijomis. O jų priešingybė – žmonės, jautę, kad jiems nesiseka, buvo įsitempę, nerimaujantys ir linkę itin tiksliai vykdyti, kas jiems skirta.


Straipsnio tęsinį skaitykite naujausiame žurnalo “Psichologija Tau” numeryje. 

Komentuoti