Ne visi esame vienodai kūrybingi, tačiau pasisemti įkvėpimo galime paprastais ir netikėtais būdais.

Vis dažniau kalbame apie naująją pramonės revoliuciją, kai robotai užims darbo vietas, kuriose nereikia jokios kūrybos. Didėjančią kūrybingumo svarbą jau keletą dešimtmečių nuolat pabrėžia ekonomistai, mokslininkai ir verslininkai. Tačiau kaip jį sužadinti, jei dar praėjusio amžiaus 7-ajame dešimtmetyje pagal NASA metodiką atlikti tyrimai parodė, kad senstant kūrybingumas slopsta? Tiksliau, jo beveik išvis nelieka – tik 2 proc. suaugusiųjų šiame tyrime surinko aukščiausius balus, tačiau net 98 proc. 3–5 metų vaikų gavo aukščiausią įvertinimą. Ar tai reiškia, kad dauguma suaugusiųjų yra beviltiškai nekūrybingi?

Kalifornijos universiteto psichologas Deanas Keithas Simontonas įsitikinęs, kad kūrybingumas yra dviejų tipų: mažasis ir didysis. Mažasis kūrybingumas tiesiog būtinas psichinei žmogaus sveikatai palaikyti ir paprastai susijęs su kasdienių problemų sprendimu bei gebėjimu prisitaikyti prie pokyčių. Didysis kūrybingumas yra retesnis, jis susijęs su pasaulinių problemų sprendimu ar įtaka žmonių mąstysenai ir gyvenimo būdui.

Ką daryti, kad bent tas mažasis kūrybingumas po truputį augtų ir stiprėtų? Psichologijos profesorius Richardas Wisemanas teigia, kad tapti kūrybingesniam kur kas paprasčiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tereikia žvilgtelėti į tinkamą šiuolaikinį paveikslą, įsivaizduoti, kad esi vaikas, ar tiesiog… prigulti! Skamba fantastiškai? Juokingai? Neįtikėtinai? O gal tai iš tiesų įmanoma?

Straipsnio tęsinį skaitykite naujausiame žurnalo “Psichologija Tau” numeryje

Jums gali būti įdomu

Parašykite atsiliepimą