Kodėl mažiau yra daugiau ir kaip prisijaukinti minimalizmą visose gyvenimo srityse.

Minimalizmas, kaip gyvenimo būdas, – tai atsvara vartotojiškos kultūros, beprotiško skubėjimo, nepasotinamo troškimo turėti vis daugiau persmelktam Vakarų pasauliui. Prisijaukinus minimalizmą, gyvenimas pasidaro paprastas, patogus ir mielas kaip… Dalai Lamos lagaminėlis. 

Aukščiausiasis Tibeto dvasinis vedlys Dalai Lama, keliaudamas po pasaulį, pasiima labai mažai daiktų. Visi jie telpa į mažą raudoną lagaminėlį. Vieno renginio metu 2002 m. kažkas iš susirinkusiųjų paklausė Dalai Lamos, ką jis tame lagaminėlyje gabenasi. Dvasinis vadovas atidarė savo lagaminėlį ir parodė jo turinį – jame buvo dantų šepetėlis, popierinės nosinaitės, akinių dėklas ir šokoladinis batonėlis. Po sekundės Dalai Lama išsitraukė dar vieną dalyką – nedidelį saldainiuką, kurį tuojau pat įsikišo į burną. 

Gali atrodyti, kad lagaminėlyje neįtikėtinai per mažai daiktų, bet iš tikrųjų jame buvo viskas, ko reikėjo Dalai Lamos tvarkingam, paprastam ir skaniam gyvenimui. Toks minimalizmas nėra asketiškas, jis neatima gyvenimo džiaugsmo, priešingai – ragina mėgautis maloniais dalykais. Tačiau neapsikrauti. 

O ką į kelionę pasiimate jūs? Dar svarbiau – kokį bagažą tempiatės su savimi per gyvenimo kelionę? Ar jūsų lagaminėlis gerai subalansuotas, kad patenkintų visus poreikius ir kuo mažiau apsunkintų? O gal jame pilna šlamšto, kuris prideda papildomo svorio?

Kuo daugiau nuosavybės turite – tuo daugiau ji kainuoja. Didžiulius namus reikia prižiūrėti, automobilius remontuoti, rūpintis elektroniniais prietaisais, tvarkyti nuo drabužių lūžtančią spintą. Žodžiu, kuo daugiau kilimų – tuo daugiau dulkių. Už visą savo nuosavybę sumokate brangiausia turima valiuta – laiku. Pinigus uždirbsime, tačiau laiko niekas negrąžins. Tad minimalizmas visų pirma suteikia tai, ko niekas kitas negali – brangias, bet dažnai nuvertinamas mūsų gyvenimo valandas. 


Straipsnio tęsinį skaitykite liepos ir rugpjūčio Psichologija Tau numeryje

Comments are closed.