„Tik paviršutiniški žmonės nesprendžia pagal išvaizdą. Tikroji pasaulio paslaptis – tai, kas matoma, o ne tai, kas nematoma.“ (Oscaras Wilde’as)

Kai dar nebuvo jokių socialinių tinklų ir net nusifotografuoti galėjo tik pasiturintieji, anglų rašytojas Oscaras Wilde’as provokavo teigdamas, kad išvaizda yra labai svarbi ir informatyvi. Mūsų laikais atliekama daugybė tyrimų, siekiant išsiaiškinti, kas slepiasi po nuotraukomis. Nors daugiau apie asmenį galima papasakoti nuotraukoje matant jį visą, amerikiečių mokslininkai teigia, kad nemažai tiesos apie jį pasako net įprastas portretas.

Dauguma mūsų savo dieną pradedame ir baigiame naršydami socialiniuose tinkluose. „Facebook“, „LinkedIn“, „Twitter“, pažinčių programėlės ir kitos platformos neapsieina be nuotraukos. Kiekviena jų turi skirtingą prasmę ir neša pasauliui vis kitokią žinutę. Paprastai kitokias nuotraukas keliame į tinklą, kuriame dalinamės įspūdžiais su draugais, ir vietą, kur pristatome savo profesinę veiklą ar ieškome karjeros galimybių. Nuotrauka yra tai, ką žmonės pamato pirmiausia. Būtent pagal ją tiek sąmoningai, tiek nesąmoningai susidaro įspūdį.


Straipsnio tęsinį skaitykite naujausiame liepos ir rugpjūčio Psichologija Tau numeryje 

Comments are closed.