10 būdų atgaivinti ir pagerinti santykius su artimu žmogumi

Darni partnerystė nėra dovana, kurią gauname įpakuotą kartu su naujais santykiais. Veikiau tai – nuoširdaus darbo ir pastangų rezultatas. Net ir stipriausia meilė laikui bėgant ima blėsti. Norint ja džiaugtis ilgai, privalu šį jausmą saugoti, puoselėti ir nepalikti likimo valiai. Jei santykiai nustojo džiuginti, o namai staiga tapo nuobodžiu ramybės uostu, į kurį grįžti vis mažiau norisi, laikas imtis veiksmų ir pakurstyti priblėsusią ugnelę. Nuoboduliui ir apatijai iš namų išvyti prireiks rūpesčio, dėmesio, nuoširdumo ir atidumo. Jei nežinote, nuo ko pradėti, pasinaudokite šiais patarimais.

 

  1. Išbandykite kartu ką nors nauja

Nuobodulys dažnai apkartina ilgalaikius santykius. Kaip neleisti jam išsikeroti? Puikiai padės nauja veikla, kuria užsiimsite kartu. Ypač tinka fiziniai ar intelektualiniai iššūkiai, nes bandant juos įveikti mintys apie partnerį susitapatins su noru augti ir tobulėti. Kartu siekdami naujų tikslų pamatysite, kaip kiekvieno iš jūsų stipriosios ir silpnosios savybės dera, kokia komanda esate, ar gebate bendradarbiauti. Taip pat praplėsite komforto ribas, patobulinsite bendravimo vienas su kitu įgūdžius.

Neseniai atliktas tyrimas su poromis patvirtino, kokia svarbi yra bendra veikla. Poros, kurių santykiai truko nuo dviejų mėnesių iki penkiolikos metų, buvo įtrauktos į naują ir daug emocijų sukeliančią veiklą. Po to mokslininkai apklausė, kaip pasikeitė žmonių santykiai. Poros teigė, kad ne tik pagerėjo jų tarpusavio santykių kokybė, bet ir padidėjo fizinis potraukis. Įdomu tai, kad eksperimento užduotis truko tik septynias minutes!

Kito tyrimo metu dvi porų grupės buvo įtrauktos viena į malonią, kita – į jaudinančią veiklą. Po dešimties savaičių trukmės eksperimento abi grupės patvirtino, kad, palyginti su nedalyvavusiosiomis eksperimente poromis, jų pasitenkinimas santuoka išaugo, o ypač tai pastebėjo dalyvavusieji jausmus sukeliančiame eksperimente.

Tarpusavio ryšius sustiprina ne tik bendra veikla, bet ir mokymasis kartu. Kai abu kartu mokotės naujo dalyko, esate pažeidžiami ir nesidrovite to parodyti savo partneriui. Kartu būdami naujokais nė vienas nesate už kitą pranašesnis, o nesėkmė gali ištikti bet kurį iš jūsų. Tokiomis minutėmis gera jausti kito palaikymą. Kartu ieškant sprendimų, išeities ar gludinant naujus įgūdžius, stiprėja ryšys.


Straipsnio tęsinį skaitykite kovo ir balandžio “Psichologija Tau” numeryje

Comments are closed.