Nors sėkmę kiekvienas suprantame skirtingai, jos principas išlieka panašus: suprasti, kur šiuo metu esame, kur ateityje norime būti, ir žingsnis po žingsnio judėti teisinga kryptimi.

Leiskite spėti: turite bent vieną svajonę, kad ateity gyvensite kitaip, nei gyvenate šiandien. Kažkam tai reiškia persikėlimą į naują būstą toliau nuo miesto šurmulio, kažkam – gebėjimą pasiekti puikią sportinę formą ir imti bėgti maratonus, o dar kitam – tapti savo laiko šeimininku, pabėgti iš biuro „dėžutės“ ir dirbti įmerkus kojas į skaidrų, žydrą vandenyną. Tačiau laikas bėga, o fantazijos… taip ir lieka fantazijomis.
Mes pratę gyventi rutiniškai, pagal įprastą planą. Natūralu, kad daugiausia dėmesio skiriame kasdienio gyvenimo aktualijoms. Šiandieniai rūpesčiai griežia pirmuoju smuiku, bet turime viltį, kad žiurkėno ratas kada nors sustos
ir atrasime laiko pokyčiams. Tačiau nebūtinai taip nutiks. Tikėtina, kad ateityje ir toliau galynėsimės su tomis pačiomis žmogiškomis problemomis kaip šiandien – savo tinguliu, baimėmis bei įpročiu atidėlioti tai, kas svarbu. Mes tikimės, kad išmuš magiška valanda, kai situacija pagerės. Tačiau jei neskiriame pakankamai laiko pasirūpinti savo ateitimi, rizikuojame susikurti gyvenimą, kurio iš tiesų nenorime: su nepakankamu kiekiu santaupų, mažiau nei puikia sveikata, abejotinos kokybės santykiais. Su daugybe lūkesčių, kurie taip ir neišsipildė.


Straipsnio tęsinį skaitykite liepos ir rugpjūčio “Psichologija Tau” numeryje.

Comments are closed.