Daug kas įsivaizduoja, kad būti produktyviam reiškia visas veiklas atlikti kokybiškai. Tai mitas. Produktyvumas reiškia gebėjimą atsirinkti svarbiausius dalykus ir drąsiai sakyti NE kitiems.

Pradedate rytą gerai nusiteikęs: „Šiandien tikrai dirbsiu produktyviai!“ Nepraėjus nė kelioms valandoms, nuotaika pasikeičia. Pričiumpate save besiblaškantį tarp skambančio telefono, iššokančių naujų laiškų ir daugybės užduočių, kurių kiekviena atrodo skubesnė už ankstesnę. Šiame chaose susikaupimui tikrai nebėra vietos, bet… gal rytoj?

Daugybė žmonių mano, kad šiais laikais jie dirba sunkiau nei bet kas kitas. Tačiau ar tikrai? Tai, kad sėdime priešais ekraną ir išsijuosę „gesiname gaisrus“, dar nereiškia, kad prasmingai dirbame. Be to, dažnai šie intensyvūs darbai netrunka nuo ryto iki vakaro – įtampos valandėlę neretai seka pusdienio poilsis.

Paprašyti įvardyti labiausiai produktyvumui kenkiančias veiklas, žmonės į sąrašo viršų iškelia naujienų portalų skaitymą, socialinių tinklų tikrinimą, plepėjimą su kolegomis, naujo darbo paieškas darbo metu, skambučius draugams bei šeimos nariams, rūkymo ir kavos pertraukėlės.

Naujausi tyrimai iš darboviečių nenuteikia optimistiškai: darbuotojai, biure praleidžiantys visą darbo dieną, kokybiškam darbui skiria… vos daugiau nei tris valandas.


Straipsnio tęsinį skaitykite naujausiame “Psichologija Tau” numeryje

Jums gali būti įdomu

Parašykite atsiliepimą