Ovuliacijos metu moterys tampa kūrybiškesnės.

Vaisingos moters dienos – ovuliacija – yra ypatinga ciklo dalis. Ankstesni tyrimai rodo, kad jos metu moterys vyrams atrodo patrauklesnės. Be to, jos ir pačios jaučia didesnį seksualinį potraukį. Tačiau tai dar ne viskas. Pasirodo, vaisingos dienos susijusios ir su tokiomis netikėtomis savybėmis kaip kūrybiškumas. 

Lenkų mokslininkai atliko tyrimą su 750 moterų, kurios nevartojo hormoninės kontracepcijos ir nebuvo nėščios. Visų pirma moterys turėjo nurodyti, kokia šiuo metu yra jų ciklo diena. Tuomet atlikti kūrybines užduotis ir atsakyti į klausimus. Mokslininkai pastebėjo ryšį tarp ovuliacijos ir moterų pateiktų atsakymų. Tos, kurioms tuo metu buvo vaisingos dienos, užduotis atliko kūrybiškiau, o į klausimus atsakinėjo originaliau ir lanksčiau. 

Tyrėjai teigia, kad mūsų kūrybiškumas yra evoliuciškai nulemta savybė, padedanti ne tik išspręsti gyvenimiškas problemas, bet ir susirasti tinkamą partnerį. Taigi natūralu, kad vaisingomis dienomis moterys tampa šiek tiek kūrybiškesnės. 

K. Galasinska, A. Szymkow. The More Fertile, the More Creative: Changes in Women’s Creative Potential across the Ovulatory Cycle; Journal of Environmental Research and Public Health, 2021. 

Comments are closed.