Jei esate kaip dauguma žmonių, kasdien didžiulę porciją laiko praleidžiate „savo galvoje” – mąstydami, planuodami, priimdami sprendimus. Tačiau kas nutiktų, jei išbandytume eksperimentą: vieną dieną praleisti susitelkus ne į minčių triukšmą, o į kūno jutimus?

Bzzz. Žadintuvas. Pramerkiate akis. Pasirąžote. Paskubomis įšokate į dušą. Užkaičiate arbatą besitikrindami elektroninį paštą. Segatės marškinius galvodami, gal reikėtų darbe prašyti paaukštinimo. Sėdatės prie automobilio vairo, kaip visada įstringate spūstyje, o pasiekę biurą, įkrentate į susitikimų virtinę, kur pagrindinės veiklos yra snūduriavimas ir telefono maigymas po stalu.

Dar vienas rytas. Atsispiriate pagundai atidėti žadintuvą. Duše pastebite, kaip maloniai vėsus vanduo srūva kūnu. Pusryčiams tirštu džemu aptepate sviestinį kruasaną, kuris tirpsta burnoje. Įlipę į automobilį, įsijungiate atpalaiduojančią džiazo muziką, kuri padeda nuvyti šalin stresą keliančias mintis. Atvykę į biurą, nepuolate kalbinti kiekvieno žmogaus prie kavos aparato. Bet jei įsitraukiate į pokalbį, nesiblaškote: visas jūsų dėmesys skiriamas tik pašnekovui.

Kuo skiriasi šie du rytai? Viename per veiklas šuoliuojama paskubomis, viskas vyksta tarsi autopilotu. Kitas rytas lėtesnis ir labiau subalansuotas.

Nors valandų skaičius paroje išlieka toks pats, kiekviena mūsų akimirka gali tapti labiau sutelkta ir turtingesnė spalvų, kvapų, garsų bei tekstūrų. Intensyvių potyrių pripildyta kasdienybė daug kam iš pradžių atrodo neįprastai – tai tarsi jungiklis, kurio reikia nepamiršti įjungti. Tačiau ilgiau praktikuojant tai tampa gyvenimo būdu, kurį atradę stebėsitės, jog kažkada gyvenote kitaip.

Patirtinis gyvenimas neatsiejamas nuo glaudaus kontakto. Sąlyčio su supančia aplinka. Ryšio su savo kūnu. Išgyvenamomis emocijomis. Puokštė rožių gali apsukti galvą savo aromatu. Ragaudami šokoladą, jaučiame saldų jo skonį ir lėtą tirpimą tarp pirštų. Žiūrėdami į dailininko nutapytą paveikslą, akimis glostome grakščius potėpius ir gėrimės spalvomis.


Straipsnio tęsinį skaitykite rugsėjo spalio “Psichologija Tau” numeryje

Comments are closed.