Norint būti laimingiems, labai svarbu laimės nesureikšminti ir mokėti pasidžiaugti paprastais dalykais. Įpročių, kurie padėtų jausti daugiau pasitenkinimo savo gyvenimu, galima pasimokyti iš skirtingų tautų.

Vienų žmonių veidus nuolat puošia šypsena, net jei, vertinant objektyviai, jie tikrai turėtų kuo pasiskųsti, o kitiems, net gyvenantiems sočiai, vis kažko pritrūksta iki visiškos laimės. Gebėjimas džiaugtis gyvenimu priklauso ne tik nuo asmeninių savybių, bet ir nuo kultūrinės aplinkos bei vyraujančios pasaulėžiūros. Jungtinių Tautų Organizacija kasmet skelbia Pasaulio laimės indeksą. Laimingiausių šalių dešimtuke ne pirmus metus įsitaiso Skandinavija ir kitos Šiaurės Europos šalys, gana laimingais save laiko kanadiečiai, amerikiečiai, australai, britai, Kosta Rikos ir Izraelio gyventojai. Kokia šių šalių paslaptis? Ekonominė padėtis ir socialinė sistema turi įtakos saugumo jausmui, bet pasitenkinimą gyvenimu juk lemia ne tik politikų sprendimai.

Dažniausiai laimė slypi labai paprastuose dalykuose – jaukiose kasdienybės akimirkose, leidžiant sau neskubėti, paspoksoti į ugnį, vandenį ar sieną, nedeginti pastangų ten, kur jų visai nereikia, nepersistengti, bet rasti savo asmeninę priežastį kasryt keltis ir su pasimėgavimu skanauti dienas. Norint subalansuoto, džiaugsmingo ir ramaus gyvenimo, verta susipažinti su skirtingų tautų laimės sampratomis ir bent keletą dalykų pritaikyti savo kasdienybėje. Saikas, tvirti socialiniai ryšiai, ramus poilsis, laikas su šeima, atleidimas, dėkingumas ir prasminga veikla – sudedamosios dalys, paskaninančios laimės kokteilį.


Straipsnio tęsinį skaitykite kovo ir balandžio Psichologija Tau numeryje 

Comments are closed.