Kaip sukurti mažiau streso ir daugiau prasmės per šventinį laikotarpį ar atostogas su šeima.

Ką gaminti, ką dovanoti, kokios muzikos klausyti, kaip puošti eglutę, ką kviesti į svečius ar kur išvykti, kokias pramogas išbandyti – šventinis laikotarpis kupinas pasirinkimų, kurie neretai įžiebia nesutarimus. Jei taip nutinka, Kalėdos namuose ar žiemos atostogos su šeima atneša ne išsvajotą ramybę, jaukumą ir linksmybes, o papildomos įtampos, nerimo ir trinties. 

Pernykštes šventes pakoregavo pandemija, leidusi išvengti daugiadienio maratono lankant giminaičius. Karantino ir izoliacijos poveikį žmonių savijautai tyrinėjęs psichologas Jonathanas W. Kanteris atkreipia dėmesį, kad apribojimai daliai žmonių padėjo atrasti ir patirti tikrąją šventinę dvasią, įnešė daugiau aiškumo, ką šiuo ypatingu laikotarpiu norisi nuveikti ir patirti. Atsisakius dalies linksmybių, renginių ar komercinių švenčių atributų, daugiau laiko ir energijos liko dalintis meile, nuoširdžiu dėmesiu ir tvirtais ryšiais paremtu buvimu kartu. O kaip bus šiemet?

Metų pabaiga – puikus laikas apžvelgti praėjusius mėnesius ir įvertinti išmoktas pamokas, susitelkti į tai, kas svarbiausia – sveikatą ir santykius. J. W. Kanteris skatina parodyti savo meilę tiems, kurie labiausiai rūpi. Pavyzdžiui, kartu žiūrėti šeimos nuotraukų albumus ar vaizdo įrašus, dalintis prisiminimais, sakyti komplimentus, dėkoti. Kai visi jaučiasi pastebėti, suprasti ir svarbūs, bendra atmosfera taip pat sušyla. 

Kad laikas su pačiais artimiausiais būtų ne tik smagus, bet ir prasmingas, padedantis stiprinti tarpusavio ryšį, svarbu visiems kartu suplanuoti šventines veiklas, įtraukiant net ir mažiausius šeimos narius. Visi svajojame apie dėmesingus ir mylinčius artimuosius, šypsenų ir juoko kupiną laiką kartu. Deja, retai kada tai įvyksta savaime. Stebuklą reikia sukurti. Jaukių, smagių ir įsimintinų šeimos atostogų tikimybė padidės, jei atkreipsite dėmesį į šiuos patarimus.


Straipsnio tęsinį skaitykite lapkričio ir gruodžio „Psichologija Tau“ numeryje 

Comments are closed.