Tikimybė patirti gyvenimo meilę išaugs, kai nustosite laukti TO vienintelio.

Tikėjimas, kad kažkur egzistuoja vienintelis žmogus, su kuriuo mums lemta laimingai nugyventi visą gyvenimą, gali pakišti koją meilės reikaluose. Iš tikrųjų sėkmingus santykius galima tik sukurti, o ne surasti.

Jei visame pasaulyje egzistuotų tik vienas mums skirtas žmogus, kokia tikimybė, kad jį sutiktume? Knygos „O kas, jeigu. Rimti moksliniai atsakymai į absurdiškus hipotetinius klausimus“ autorius Randallas Munroe apskaičiavo, kad, norint rasti tą vienintelį tarp 7,5 mlrd. planetos gyventojų prireiktų 10 tūkst. gyvenimų. Nors tai nerealu, žmonės nenustoja svajoti apie kažkur jų laukiančią antrąją obuolio puselę, o tokias mintis dar labiau pakursto Holivudo filmai, romantiškos knygos, dainos ir viešai aptarinėjamos saldžios meilės istorijos. Beveik 75 proc. amerikiečių tiki, kad kažkur pasaulyje egzistuoja jų sielos dvynys – rodo viešosios nuomonės tyrimų centro „Marist Poll“ apklausa. Dažniausiai taip mąsto jaunesni nei 30 metų žmonės (80 proc.), tačiau likimo skirtu partneriu tiki ir nemaža dalis vyresnių nei 60 metų amžiaus asmenų (65 proc.)

Tikėti, kad kažkur yra idealus partneris, kurį sutikus santykiai klostysis kaip per sviestą, patogu. Jie susitiko, susituokė ir ilgai bei laimingai gyveno – juk taip dažniausiai baigiasi pasakos. Deja, realybė kiek kitokia. Net ir sutikus gyvenimo meilę, sėkmingi santykiai nesiklosto savaime. Nepamatuoti lūkesčiai ir tikėjimas, kad tas žmogus yra likimo skirta antroji pusė, dažnai skatina per greitai pasiduoti, trukdo nuosekliai stiprinti ryšį ir juo džiaugtis.

Psichologas Gery Karantzas atkreipia dėmesį, kad likimu paremtas mąstymas apie santykius gali atnešti daug problemų. Jei tikima, kad egzistuoja tik viena tikra meilė, ar labai konkrečiai įsivaizduojama, koks turėtų būti idealus partneris, dažniau krypstama į kraštutinumus. Kol santykiai atitinka lūkesčius, jie atrodo tobuli, bet kai kyla sunkumų ir viskas klostosi ne taip, kaip tikėtasi, užsimezgęs ryšys greitai nutraukiamas lyg nepavykęs bandymas. Dažnai tada žmonės mano, kad suklydo rinkdamiesi partnerį ir tai dar nebuvo tas vienintelis.

Ar tikite, kad kažkur pasaulyje yra žmogus, skirtas tik jums? Pagal atsakymą į šį klausimą psichologas Raymondas Knee žmones skirsto į dvi grupes: tikinčius likimu ir tikinčius augimu. Pirmieji įsitikinę, kad jiems lemta sutikti tą vienintelį ir tik su juo bus laimingi. Antrieji mano, kad santykiai yra lėtas procesas, o sukurti ir puoselėti darnų ryšį, meilę galima tik abiem partneriams dedant pastangas.


Straipsnio tęsinį skaitykite naujausiame Psichologija Tau numeryje

Comments are closed.