Kad laikas su pačiais artimiausiais būtų ne tik smagus, bet ir prasmingas, padedantis stiprinti tarpusavio ryšį, svarbu visiems kartu suplanuoti šventines veiklas, įtraukiant net ir mažiausius šeimos narius. Visi svajojame apie dėmesingus ir mylinčius artimuosius, šypsenų ir juoko kupiną laiką kartu. Deja, retai kada tai įvyksta savaime. Stebuklą reikia sukurti. Jaukių, smagių ir įsimintinų šeimos atostogų tikimybė padidės, jei atkreipsite dėmesį į šiuos patarimus.

 

  1. Išsikelkite tikslą. Norint, kad visi šventės ar išvykos dalyviai būtų bent šiek tiek patenkinti, svarbu iš anksto aptarti susibūrimo tikslą. Išsiaiškinkite, ar dauguma nori tiesiog skaniai ir sočiai pavalgyti, pasilinksminti, o gal daugiau sužinoti apie naują vietą, aktyviai leisti laisvalaikį, geriau pažinti vienas kitą. Planuodami veiklas, įvertinkite: jos padeda siekti numatyto tikslo ar kaip tik nuo jo nutolina?
  2. Neprisiimkite atsakomybės už visus. Net ir itin kruopščiai viską suplanavus, skirtingos veiklos sulauks skirtingos šeimos narių reakcijos. Normalu, kad tai, kas verčia šokinėti iš laimės vieną, kitam kels kiek mažiau entuziazmo. Be to, reikia turėti omenyje, kad gali nutikti ir netikėtų įvykių, tad planą gali tekti keisti pasikeitus aplinkybėms. Taigi pasistenkite susitaikyti su skirtingomis šeimos narių nuotaikomis ir pageidavimais.
  3. Neprivalu visada būti kartu. Jei suplanavote kartu praleisti ilgesnį laiką, galite dalį jo praleisti atskirai, susiskirstyti į grupeles. Pavyzdžiui, mažesni vaikai su vienu iš tėvų kepa sausainius, o likusi šeimos dalis kabina šventines lemputes kieme; vieni slidinėja, kiti stato sniego senį ar eina pasivaikščioti. Tai leis pailsėti vieniems nuo kitų ir po to pasidalinti naujais įspūdžiais.
  4. Nepervertinkite savo jėgų. Jei per šventes ar po jų ruošiatės keliauti, gerai pagalvokite, ar dienotvarkė ne per aktyvi. Ar liks laiko pailsėti? Ar vaikai nebus suirzę ir pajėgs išbūti iki vėlumos? Geriau mažiau planų, bet tokių, kurie džiugins, nei daug norų, kurie išsunks paskutines jėgas. Sėkmingos atostogos nebūtinai tokios, kai pavyksta aplankyti visus numatytus taškus. Diena žaidžiant stalo žaidimus ar skaitant knygą – ne mažiau vertinga.
  5. Ekranus padėkite į šalį. Norint susitelkti į bendrą veiklą ir pajusti tikrą bendrumą, reikėtų išjungti išmaniuosius prietaisus. Jei neįmanoma visiškai atsijungti, iš anksto susitarkite dėl laiko, praleidžiamo prie ekranų. Tai padės išvengti konfliktų ir erzinančių diskusijų.
  6. Pripažinkite klaidas. Per keliones ir šventes sunku išvengti nusivylimų. Galbūt šventinis patiekalas pavyko ne taip, kaip tikėjotės, gal, įsijautus į filmą, dingo elektra, gal nuvylė aplankyta vieta? Priimkite nesėkmę, pasijuokite ir leiskitės į naujus nuotykius. Gal už kampo rasite kai ką, ko niekaip nebūtumėte galėję suplanuoti. Autentiškų patirčių svetur dažnai suteikia drąsa bendrauti su vietiniais, klausti patarimo, rekomendacijų.
  7. Sutelkite dėmesį į žmones. Įdomios vietos įkvepia, naujos veiklos suteikia įspūdžių ir įgūdžių, bet labiausiai įsimena sutikti žmonės ar kartu patirti nuotykiai. Palikite vietos spontaniškumui, individualioms patirtims. Pavyzdžiui, leiskite vaikams nupirkti produktų turguje ar išrinkti lauktuves seneliams. Neskubinkite tempo, įsiklausykite į visų poreikius, pageidavimus, aptarkite savo potyrius, emocijas.
  8. Išlaikykite adekvačius lūkesčius. Jei laukia ilgas kelias automobiliu ar traukiniu, jei teks itin anksti keltis ar eiti į sudėtingą žygį, jei visiems teks padirbėti ruošiantis susibūrimui namuose ar išvykai (kartu tvarkytis, pakuoti daiktus, gaminti maistą ar pan.), visi turi iš anksto žinoti sąlygas. Iš anksto nusiteikite ne tik malonumams, bet ir nepatogumams.

Comments are closed.