Sąmoningas sapnavimas – tai technika, kurią pasitelkdami galite elgtis sapne taip, kaip norite. Ar bent jau pabandyti tai padaryti.

Sapnuoju kažkokią gatvę ir žinau, kad labai vėluoju į autobusą. Skubu į stotelę ir galvoju: „Spėti laiku galiu tik vienu būdu – jei sugebėčiau skristi. Bet tai įmanoma tik sapne.“ Ir, mano nuostabai, staiga pakylu nuo žemės. „Skrendu! Valio! Vadinasi, tai – sapnas!“ – suprantu miegodama. Aš tebesapnuoju, bet jau žinau, kad tai sapnas. Galvoju, kad reikia pasismaginti daugiau, tad pradedu skristi virš upės, kaitalioju skridimo aukštį ir greitį, mėgaujuosi savo svajonės išsipildymu – sąmoningu sapnu. Neilgai trukus mane beskrendančią pasiveja kiti skraidantys žmonės. Aš nustembu, nes nebuvau jų užsisakiusi. „Kas čia tokie?“ – pagalvoju. „Kiti sąmoningi sapnuotojai, šiuo metu skraidantys“, – ateina vidinis atsakymas. Aš labai nustembu ir nubundu. Tą dieną vaikštau kaip ant sparnų, kol pamažu prasisklaido euforija, o aš laukiu kitos nakties ir kito sąmoningo sapno.

Tokia buvo mano sąmoningo sapnavimo (angl. lucid dreaming) praktikos pradžia. Nubusti sapne man pavyko lengvai, kai netrukus pirmąkart iš draugų išgirdau, kad galima sąmoningai sapnuoti. Labai susižavėjau šia idėja, pradėjau skaityti knygą ir po kelių dienų jau sąmoningai skraidžiau. Tačiau ne visiems taip greitai pasiseka. Kai kurie žmonės bando ilgas savaites ar mėnesius, kol pagaliau sulaukia (arba ne) savo pirmo sąmoningo sapno. Dr. Clare R. Johnson teigimu, sąmoningai sapnuoti gali kiekvienas. Tiesą sakant, vaikystėje sąmoningai sapnavęs tikriausiai yra daugelis, tik suaugus šį gebėjimą dauguma praranda.

Kas yra sąmoningas sapnas? Tai sapnas, kurio metu, nenubundant iš miego, pavyksta suprasti, kad šiuo metu sapnuoji. Yra skiriami keli sapno sąmoningumo lygiai. Pirmajame lygyje imate suprasti, kad tai sapnas, bet negalite daryti jam jokios įtakos. Vėliau galite ne tik stebėti, bet ir atlikti nedideles intervencijas į sapną. Dar labiau įgudę sugebate laisvai keisti ir užsakyti sapno siužetus. Visiškas sapno sąmoningumas pasireiškia, kai sapnuodami laisvai laužote visatos dėsnius (pavyzdžiui, einate kiaurai per storiausias sienas), nes iki galo suvokiate, kad čia sapnas, ir jame galite daryti viską, ką norite.

Ką galima veikti sąmoningame sapne? Kol kūnas miega ir ilsisi, protas gali išgyventi pačius įvairiausius potyrius, kurie smegenims yra tokie patys tikri, kaip ir vykstantys realybėje. Čia galima skraidyti, linksmintis, tyrinėti kosmosą, užsiimti seksu su pačiu gražiausiu ir geidžiamiausiu partneriu (ar partneriais), tobulinti kokius nors fizinius įgūdžius, treniruotis, mokytis ko nors naujo, bendrauti su jau mirusiais žmonėmis, susitikti su savimi po 20 metų, medituoti. Šis sąrašas yra begalinis, nes praktiškai galima daryti bet ką, kas tik jums šauna į galvą. Tiesa, sapnų kontrolė yra dalinė – pasąmonė sąmoninguose sapnuose turi unikalią progą pabendrauti su mūsų sąmone, todėl iš jos galima tikėtis ir daugybės neprognozuojamų bei neužsakytų sapno elementų, kurie yra puiki medžiaga savianalizei ir geresniam savęs pažinimui.


Straipsnio tęsinį skaitykite rugsėjo spalio Psichologija Tau numeryje

Comments are closed.