Keisčiausias veiksmingas būdas gauti tai, ko visuomet troškote – apsimesti, kad visa tai jau turite!

Apsimetinėti laimingu ir lydimu sėkmės iš pažiūros atrodo kvaila ir beprasmiška. Kam stengtis vaizduoti tai, ko iš tikrųjų nėra? Žinoma, socialiniuose tinkluose imituodami gerą gyvenimą, bet realybėje skęsdami nesprendžiamose problemose ir emocinėje krizėje, laimingesni netapsite. Tačiau yra ir kitoks apsimetinėjimas – tikslingas ir efektyvus. Jį išmanydami ir kasdien šiek tiek apmulkindami save bei kitus, galite puikiai kopti sėkmingos karjeros laiptais, rasti gyvenimo partnerį ir tapti iš tikrųjų laimingi. Skamba neįtikimai? Vis dėlto mokslininkai viską gali paaiškinti. Apsimetinėjant mūsų smegenys tarsi „pasimatuoja“ naujas mintis ir pagal jas dėlioja tolesnių gyvenimo įvykių seką.

Yra puiki frazė anglų kalba: „fake it till you make it“ (liet. „apsimetinėk, kol pavyks“). Trūksta pasitikėjimo savimi? Apsimeskite, kad pasitikite savimi visose gyvenimo situacijose – darbe, pasimatyme, užsiimdami mėgstama veikla – bet kur, kai tik sudvejojate savimi. Tą akimirką apsimesite pasitikinčiu savimi ir kompetentingu, o ilgainiui tokiu ir tapsite. Atrodo per daug paprasta? Psichologai tvirtina, kad tai tikrai veikia.

Gal ir sunku patikėti, tačiau, kaip rodo atlikti tyrimai, „baltas“ melas tiek sau, tiek kitiems gali pakeisti mūsų nuotaiką ir elgesį, be to, padėti lengviau pasiekti užsibrėžtų tikslų. Toks apsimetinėjimas reikalingas ne kitiems apgauti, o savo smegenims pergudrauti. Jei nuolat stengsitės būti draugiškas, pozityvus, empatiškas ir besidomintis kitais, džiaugsitės savimi ir šypsositės, laikui bėgant toks elgesys taps įprastas ir natūralus. Nuolat taip besielgiant, po kurio laiko į tokį bendravimo būdą nereikės įdėti daug pastangų ir jis tiesiog taps jūsų asmenybės dalimi.


Straipsnio tęsinį skaitykite kovo ir balandžio Psichologija Tau numeryje 

Comments are closed.