Šilčiausi švenčių prisiminimai dažnai būna iš vaikystės. Vis dėlto ir suaugę galime susikurti šį ypatingą jausmą. Mėgaukitės šventėmis, kad ir su kuo jas sutiktumėte.

Dar prieš prasidedant gruodžiui, miestus užtvindančios kalėdinės dekoracijos, šventinės melodijos ir laukimo nuotaika dažnai sukelia nostalgiškus jausmus, kurie, pasak tyrimų, nuteikia optimistiškai. Žmonėms itin svarbūs įpročiai, tad kasmetės tradicijos, gerai pažįstami ritualai suteikia saugumo, stabilumo. Vis dėlto pasiruošimo karštinė sukelia ne tik malonius jausmus, bet ir papildomų pareigų, streso. Siekdami, kad gražiausios metų šventės būtų įsimintinos, dažnai persistengiame, nusiviliame savimi ir aplinkiniais.

Visko sukontroliuoti neįmanoma ir visai nebūtina. Psichologė, rašytoja dr. Alice Boyes rekomenduoja planuojant šventinius darbus pridėti papildomai 20–25 proc. laiko nenumatytiems atvejams. Tai leis patirti daugiau malonumo, užuot strimgalviais bandant spėti per laiką, kurį esate skyrę konkrečioms užduotims. Be to, verta gerai apsvarstyti darbų sąrašą – ar tikrai nieko negalima išbraukti iš numatyto meniu ar pasidalynti užduotimis su kitais šeimos nariais, bičiuliais. Neprivalote visko – nuo apsipirkimo ir dekoracijų iki maisto ruošimo – daryti patys.

Taip pat kartkartėmis verta kvestionuoti ir tradicijas – ar jos dar svarbios, aktualios, ar teikia džiaugsmo. Nebijokite kurti naujų ritualų ar juos atnaujinti, įnešti kitokių veiklų, kurios atspindėtų dabartinį gyvenimo stilių. Daugiausia džiaugsmo juk suteikia ne maistas ir ne dovanos, o nuoširdus dėmesys ir buvimas kartu. Tad ir šventes planuoti psichologai pataria atsipalaidavus, įsiklausius į savo poreikius ir atsižvelgiant į kompaniją. Keletas patarimų, kaip susikurti ypatingus prisiminimus skirtingose situacijose.


Straipsnio tęsinį skaitykite lapkričio / gruodžio “Psichologija Tau” numeryje

Jums gali būti įdomu

Parašykite atsiliepimą