Nors gyvena vartotojiškoje visuomenėje, šiuolaikiniai vaikai turi gerą savikontrolę ir geba atidėti malonumus vėlesniam laikui.

Suaugusieji neretai mano, kad Z kartai priklausantys mažieji, gimę maždaug 1995 m., išsiskiria žema savikontrole, todėl visko nori čia ir dabar.

Siekdami šią nuomonę patikrinti, mokslininkai palygino trijų vienodų tyrimų, atliktų 1960, 1980 ir 2000 m., rezultatus. Visuose eksperimentuose dalyvavo ikimokyklinukai nuo trejų iki penkerių metų. Eksperimento metu tyrėjai ant stalo padėjo jiems saldumyną ir pasakė, kad gali jį suvalgyti iš karto arba palaukti dešimt minučių, nes tada gaus papildomą skanėstą. Mažieji dalyviai uždaroje patalpoje buvo stebimi pro specialų langą, bet patys tyrėjų nematė. Vieni vaikai saldumyną suvalgė iš karto, kitiems pavyko iškentėti kelias minutes, bet buvo ir tokių, kurie išbandymą įveikė.

Palyginę eksperimentų rezultatus, mokslininkai pamatė, kad 2000 m. mažieji dalyviai sugebėjo susitvardyti ir palaukti dviem minutėmis ilgiau nei tie, kuriems skanėstas buvo pasiūlytas 1960 m., ir viena minute ilgiau nei tie, su kuriais toks eksperimentas atliktas 1980 metais.

Beje, nustatyta, kad vaikai, kurie sugeba tam tikram laikui atidėti malonumą, lengviau susitvarko su stresu, išlaiko sveiką svorį, kuria pozityvius santykius su bendraamžiais ir pasiekia geresnių akademinių rezultatų.

Pamėginkite šį eksperimentą atlikti namie su savo vaiku. Galbūt jo elgesys jus nustebins ir pamatysite, kad net technologijų amžiuje gyvenantys mažyliai moka palaukti ir susilaikyti dėl geresnio tikslo.

Jums gali būti įdomu

Parašykite atsiliepimą