Jei norite atgaivinti praeities prisiminimus, geriausiai tai padaryti padės tuo metu girdėta muzika.

Gardus, kvapnus kąsnelis seniai ragauto skanėsto gali atgaivinti ryškius prisiminimus. Pajutę vaikystėje mėgstamo patiekalo skonį, mintimis ir emocijomis vėl nusikeliame tenai. Tačiau viena „laiko mašina“ veikia dar geriau. Tai – muzika. 

Didžiosios Britanijos mokslininkai atliko eksperimentą, kad išsiaiškintų, kas geriau atgaivina praeitį: maistas ar muzika. 

Paaiškėjo, kad efektyviausiai pajusti praeities emocijas padeda muzikos kūriniai. Nors maistas ir jo kvapas taip pat padeda nusikelti į praeitį. 

Mokslininkai taip pat atkreipia dėmesį, kad muzikos „laiko mašina“ naudojamės dažniau. Maistas nukelia mus į praeitį tik valgant, o muzika gali sukelti prisiminimus bet kur: parduotuvėje, transporte, sporto klube ar draugo namuose. 

Šį atradimą galima pasitelkti savo naudai. Muzika inspiruoja emocijas, kurias jautėte, kai girdėjote konkretų kūrinį. Todėl galite susikurti su linksmais įvykiais susijusių dainų rinkinį ir klausytis jo tada, kai reikės pataisyti nuotaiką. 

K. Jakubowski, A. M. Belfi, L. Kvavilashvili, A. Ely, M. Gill, & G. Herbert. Comparing Music- and Food-Evoked Autobiographical Memories in Young and Older Adults: A Diary Study; British Journal of Psychology, 2023.

Comments are closed.