Visi žino, kad muzika padeda sukurti nuotaiką, romantišką ar įkvepiančią atmosferą. Tačiau iš tikrųjų jos galia kur kas didesnė: nuo išaugusios bėgikų ištvermės iki greitesnio gijimo po operacijos ir kitų įspūdingų efektų.

Patrauklumui

Rengiatės į pasimatymą? Pasirūpinkite, kad jo vietoje skambėtų romantiška muzika. Gal ir pasirodysite sentimentalūs, bet tikrai turėsite daugiau galimybių sužavėti.

Vieno eksperimento metu moterys žiūrėjo į vyrų portretus ir vertino jų patrauklumą. Tos, kurioms tai darant skambėjo romantiška melodija, įvertino vyrus kur kas aukštesniais balais. Be to, muzikai grojant, moterys buvo gerokai labiau nusiteikusios eiti į pasimatymą.

Tyrimais pagrįsta, kad muzika ne tik padeda užsimegzti simpatijai, bet ir skatina prieraišumą, gerina santykius.

 

Sveikatai

Klausykite muzikos į sveikatą. Anglų mokslininkai nustatė, kad muzikos klausymasis prieš, per ir po operacijos sumažina paciento patiriamą stresą ir nuskausminamųjų vaistų poreikį. Stebėtina, bet muzika efektyvi net tiems pacientams, kuriuos veikia visiška anestezija. Nors sąmoningiems ligoniams stresą ir skausmą malšinantis poveikis didesnis.

 

Energijai

Muzika įkvepia jėgų ir padeda pasijusti galingiems. Ne veltui senovėje į mūšį karius vesdavo trimitininkai ir būgnininkai. Mūsų laikais tranki, pakili muzika skamba sportinių žaidynių pradžioje. Įdomu tai, kad kuo daugiau muzikos kūrinyje girdime žemų dažnių, tuo daugiau energijos ji suteikia. Tuo metu dainos žodžiai neturi jokios įtakos energiją keliančiam muzikos poveikiui.

 

Susijaudinimui

Muzika veikia mūsų potyrius liečiantis. Eksperimento metu tiriamieji užsimerkę klausėsi muzikos, kurią įvertino pagal skalę nuo „visiškai neseksuali“ iki „labai seksuali“. Klausantis muzikos, per tiriamųjų rankas buvo braukiama švelnaus pluošto šluotele. Tiriamieji, kurie klausėsi „seksualios“ muzikos, dažniau prisilietimą vertino kaip jautresnį ir malonesnį.

 

Kūrybingumui

Ieškote drąsaus ir originalaus sprendimo? Paklausykite linksmos muzikos. Tyrimas parodė, kad, darydami kūrybines užduotis, kol groja mažorinė klasikinė muzika, žmonės sugalvoja daugiau ir inovatyvesnių sprendimų nei tie, kurie užduotis atlieka tyloje.

 

Comments are closed.