Ištikimasis bičiulis Reksas jūsų niekada neteis ir lauks grįžtančių iš darbo. Jūs mylite savo keturkojį, bet ar ši meilė abipusė?

 

Mes nežinome, ką mąsto Lesė, kai jus pamato, bet mokslininkai gali pasinaudoti naujausiais smegenų tyrimais ir pažiūrėti, kokios šuns smegenų dalys suaktyvėja skirtingose situacijose. Žmonėms tyrėjai dažniausiai rodo nuotraukas, tačiau šunims uoslė daug svarbesnė. Mokslininkas Gregory S. Bernsas su kolegomis iš Emorio universiteto patupdydavo šunis į magnetinio rezonanso mašiną ir paskleisdavo tai vieną, tai kitą žmogaus arba šuns kvapą. Pastebėta, kad užuodus šeimininko kvapą suaktyvėja svarbi smegenų sritis – uodeguotasis branduolys (lot. caudate nucleus). Žmonėms ši smegenų sritis ypač suaktyvėja įsimylėjus. Mokslininkai spėja, kad šunys savo šeimininkams jaučia stiprius pozityvius jausmus. Deja, su katėmis kol kas bandymai neatlikti, matyt, žmonės bijo sužinoti rezultatus…

 

 

  1. S. Berns, A. M. Brooks, M. Spivak. Scent of the familiar: An fMRI study of canine brain responses to familiar and unfamiliar human and dog odors. Behavioural Processes, 2015.

Parašykite atsiliepimą