Gali būti, kad į save sukoncentruotas žvilgsnis neleidžia pastebėti mažų gyvenimo malonumų. 

Introvertiškos asmenybės rečiau leidžia laiką su kitais žmonėmis ir labiau mėgaujasi vienatve. Nuo didelių žmonių susibūrimų introvertai greitai pavargsta ir skuba įsikrauti energijos savo pačių draugijoje. Daugybė tyrimų bandė atskleisti, koks gyvenimo būdas pranašesnis: introvertiškas ar ekstravertiškas. Nauja Pensilvanijos valstijos universiteto mokslininkų studija pateikė keletą įžvalgų šia tema. 

Mokslininkai paprašė 242 tiriamųjų (25–65 metų amžiaus) išmaniąja programėle 14 dienų fiksuoti savo įspūdžius ir savijautą. Tiriamieji turėjo keletą kartų per dieną pažymėti, ar jiems nutiko koks nors mažas džiugus įvykis, kuris bent šiek tiek pakėlė nuotaiką. Tai galėjo būti bet kas: saulėta diena, laimėjimas loterijoje, praeivio šypsena gatvėje ir pan. Pažymėję, kad nutiko kažkas smagaus, tiriamieji turėjo įvertinti tą potyrį nuo 1 iki 100 pagal jo suteiktą malonią emociją. 

Taip pat mokslininkai atliko testus, kad sudarytų tiriamųjų psichologinį portretą. Čia buvo vertinamas ir žmogaus ekstravertiškumas ar introvertiškumas. 

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad introvertiški žmonės rečiau nurodydavo patiriantys džiugius kasdienius įvykius. Be to, vertino juos žemesniais balais pagal sukeltas malonias emocijas. Ar introvertų kasdienybė tikrai liūdnesnė ir kodėl taip yra?

Kad tai išsiaiškintume, reikia išsamesnių tyrimų. Tačiau šio tyrimo autoriai spėja, kad introvertai tiesiog rečiau pastebi džiugias smulkmenas, nes yra labiau susikoncentravę į save. 

N. N. DeMeo, J. M. Smyth, S. B. Scott, D. M. Almeida, M. J. Sliwinski, & E. J. E. Graham. Introversion and the Frequency and Intensity of Daily Uplifts and Hassles; Journal of Personality, 2023.

Comments are closed.