Stebindami artimuosius maloniomis smulkmenomis, ne tik juos nudžiuginame, bet ir patys pasijuntame laimingesni. Tai patvirtino du eksperimentai.

Pirmame tyrime 96 studentai penkias dienas iš eilės gaudavo po penkis dolerius. Jie turėjo dvi galimybes: panaudoti gautus pinigus savo poreikiams arba kasdien juos dovanoti kitiems, pavyzdžiui, palikti arbatpinigių kavinėje, paaukoti labdaros fondui. Dalyviai buvo įsipareigoję kasdien aprašyti savo patirtį ir su tuo susijusius jausmus.

Tyrimo pradžioje visi tiriamieji jautė panašų laimės jausmą. Tačiau tyrimo pabaigoje pinigus dovanoję ar aukoję tiriamieji jautėsi kur kas laimingesni nei tie, kurie pinigus pasiliko sau.

Antrame eksperimente 502 dalyviai 10 kartų žaidė žodžių dėlionės žaidimą. Kiekvieną kartą žaidimą laimėjęs asmuo gaudavo po kelis dolerius. Šiuos pinigus jis galėjo pasilikti sau arba paaukoti labdaros fondui. Po kiekvieno raundo dalyviai turėjo įvardyti savo savijautą. Mokslininkai dar kartą padarė išvadą, kad tie, kurie pinigus dovanojo, jautėsi laimingesni.

Dovanojimas padeda jaustis atsakingiems, sukelia jausmą, kad esame bendruomeniški, socialiai aktyvūs bei dosnūs. Tad, nuolat įvairiais būdais ką nors pradžiugindami, padedame ir sau.

Parašykite atsiliepimą