Būdami šalia vaikų, žmonės tampa dosnesni ir geranoriškesni

Ar teko kada niūrią dieną pažiūrėti į žaidžiančius vaikus ir nusišypsoti? Kartais net didžiausius niurzgas pradžiugina kontaktas su vaikais. Pasirodo, mažiesiems būnant šalia, mes tampame tiesiog geresni.

„Vaiko pastebimumo efektas“ teigia, kad, būdami šalia vaikų, suaugę žmonės pakeičia savo elgesį. Kai mus supa vaikai, elgiamės dosniau ir geranoriškiau. 

Norėdami patikrinti, ar šis efektas tikrai veikia, Didžiosios Britanijos mokslininkai atliko keletą laboratorinių eksperimentų ir tyrimą realioje aplinkoje. Visi tyrimai patvirtino, kad, šalia būnant vaikams, tiriamieji buvo dosnesni. 

Žmonių buvo paprašyta paaukoti labdarai, nesusijusiai su vaikais. Kai toje pačioje erdvėje būdavo vaikų, respondentai buvo linkę aukoti dvigubai dažniau. Dabar mokslininkai bandys išsiaiškinti, kaip vaikai veikia suaugusių žmonių prosocialų elgesį ir sprendimų priėmimą. 

L. J. Wolf, S. R. Thorne, M. Iosifyan, C. Foad, S. Taylor, V. Costin, J. C. Karremans, G. Haddock, G. R. Maio. The Salience of Children Increases Adult Prosocial Values; Social Psychological and Personality Science, 2021.

Comments are closed.