Kaip toli žmonės gali nueiti, kad padarytų įspūdį potencialiam partneriui?

Kaip sudaryti geriausią pirmą įspūdį galimam romantiniam partneriui? Vieni žmonės stengiasi parodyti savo tikrą veidą, atskleisti savo stiprybes ir trūkumus, tikėdamiesi susirasti tinkamą partnerį, kuris priims jį tokį, koks yra. Kiti nori parodyti savo geriausią veidą, kad padidintų savo patrauklumą geidžiamiems partneriams.

Vieno tyrimo metu mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, ar žmonės yra labiau linkę meluoti ir parodyti savo „geriausią veidą“ kai bendrauja su potencialiu sekso partneriu. Pirmojoje tyrimo dalyje žmonės bendravo su priešingos lyties nepažįstamuoju ir turėjo išspręsti dilemą turėdami skirtingas nuomones. Po diskusijos dalyviai pasidalino kiek ir kaip sutiko su kito žmogaus nuomone. Paaiškėjo, jog tie žmonės, kurie jautė pašnekovui seksualinį potraukį, buvo labiau linkę sutikti su kitu žmogumi. Kitais žodžiais tariant, vietoje to, kad būtų savimi ir gintų savo nuomonę, jie pasirinko būti tokiu žmogumi, kuris jų manymu labiau patiktų pašnekovui.

Antroje tyrimo dalyje, dalyviams buvo duodamas žmogaus, su kuriuo jiems reikės kontaktuoti, profilis su jų pomėgių aprašymu. Vėliau dalyviai turėjo sukurti savo profilį, kuris bus parodytas tam žmogui.  Pastebėta, kad jeigu tyrimo dalyviui kitas žmogus pasirodydavo patrauklus, dalyvis savo profilį „pagerindavo“ ir priderindavo, kad labiau patiktų pašnekovui.

Trečioje ir ketvirtoje dalyse buvo tiriama ar žmonės meluoja apie savo seksualinių partnerių kiekį. Tiriamieji buvo linkę meluoti apie seksualinius partnerius, sumažindami skaičių, kad atrodytų išrankesni ir patrauklesni galimam partneriui.

Taigi tyrimo rezultatai parodė, kad lytiškai orientuota mąstysena verčia mus meluoti ir parodyti geriausias savo puses, prisitaikyti ir palaikyti nepažįstamo potencialaus partnerio nuomonę, bei meluoti apie savo prieš tai buvusius seksualinius partnerius.

Birnbaum, G. E., Iluz, M., & Reis, H. T.; Making the right first impression: Sexual priming encourages attitude change and self-presentation lies during encounters with potential partners; Journal of Experimental Social Psychology; 2020.

Comments are closed.