2,3 milijono žmonių analizė parodo, kiek iš tikrųjų žmonių yra kairiarankiai.

Pasaulyje kairiarankių yra gerokai mažiau nei dešiniarankių. Bet kiek iš tikrųjų žmonių populiacijos yra kairiarankiai? Moksliniai tyrimai pateikia labai skirtingus atsakymus, varijuojančius nuo mažiau nei 3 proc. iki daugiau nei 15 proc. populiacijos. Tokie skirtumai atsiranda dėl kultūrinių skirtumų ir mažo tiriamųjų skaičiaus. Dažniausiai tyrimai atliekami vienoje šalyje ar mieste, o tyrime dalyvauja iki šimto žmonių. Dėl šios priežasties tyrimai ir jų rezultatai nėra labai tikslūs.

Jungtinė tyrėjų komanda iš Atėnų, Oksfordo, Bristolio universitetų, taip pat Vokietijos Bochumo Ruhro universiteto ir Škotijos Šv. Andriaus universiteto atliko metaanalizę. Jie išanalizavo 262 tyrimų iš 200 skirtingų šalių, taigi, iš viso šiame tyrime buvo įtraukta daugiau kaip 2,3 milijono žmonių – tai yra didžiausias kada nors darytas tyrimas apie kairiarankius. Mokslininkai nustatė, kad susumavus visus tyrimus, kairiarankių paplitimas yra tarp 9,3 proc. ir 18,1 proc., o tiksliausias vidurkis būtų 10,6 procento.

2020 m. kovo duomenimis, Žemėje šiuo metu yra apie 7,8 milijardo gyventojų. Vadinasi, 10,6 proc. kairiarankių sudarytų apie 827 milijonus žmonių.

G. F. de Kovel, A. Carrión-Castillo, C. Francks. A Large-scale Population Study of Early Life Factors Influencing Left-handedness; Scientific Reports; 2019.

Comments are closed.