Naujas tyrimas rodo – itin gražūs žmonės gali būti labiau linkę į egoizmą. 

Kai kurie tyrimai atskleidžia, kad su gražiais žmonėmis esame linkę elgtis geriau, esame jiems paslaugesni ir palankiau vertiname jų asmenybę. Tačiau kaip gražūs žmonės elgiasi su kitais?

Tyrimą atlikę Kinijos mokslininkai teigia, kad grožis ne visuomet slepia gražų charakterį. Tyrėjai pastebėjo išorinio grožio ir polinkio į egoistišką bei narcisistinį elgesį koreliaciją. Įdomu tai, kad polinkis į egoizmą labiau išryškėjo privačioje aplinkoje, nei tuomet, kai eksperimentas buvo vykdomas viešoje vietoje. Mokslininkai spėja, kad čia svarbus ne egoizmas, o noras pasirodyti gerai prieš kitus. 

Tyrėjai priduria, kad evoliuciškai gražūs žmonės yra viršesni už negražius – jiems lengviau susirasti partnerį ir pratęsti giminę. Gali būti, kad dėl šios priežasties jie linkę laikyti save labiau nusipelniusiais ir daugiau koncentruotis į save nei į kitus. Kad galėtume atsakyti, kaip yra iš tikrųjų, reikia išsamesnių tyrimų. 

Fei Teng, Xijing Wang, Yue Zhang, Qiao Lei, Fan Xiang, Shiyu Yuan. Mirror, Mirror on the Wall, I Deserve More Than All: Perceived Attractiveness and Self-Interested Behavior; Evolution and Human Behavior, 2022.

Comments are closed.