Prasti orai blogina nuotaiką ir fizinę sveikatą, nes keičia mūsų hormonų pusiausvyrą. 

Sunku būti blogos nuotaikos, kai lauke šviečia saulė ir vilioja maloni šiluma. Tačiau šaltis, lietus ir dargana verčia raukti nosį vos pažvelgus pro langą. Lengva patiems pastebėti, kad orai veikia mūsų nuotaiką. Tačiau kaip tai nutinka?

Tyrimas atskleidė, kad oro sąlygos keičia žmonių hormonų pusiausvyrą. Tai turi įtakos tiek nuotaikai, tiek fizinei sveikatai. Todėl normalu, kad lietingą dieną jaučiatės paniurę – tam nereikia kitos priežasties, užtenka apniukusio dangaus. 

Tyrimą atlikę mokslininkai taip pat pateikia rekomendacijų. Nebūtina keltis į Havajus, kad džiaugtumėtės gyvenimu kiekvieną dieną. Nejausti nuotaikos svyravimų blogu oru padeda paprasčiausia savireguliacija. Jei prasti orai daro didelę įtaką jūsų savijautai, vadovaukitės šiais trimis patarimais.

1. Pasistenkite rytais gauti pakankamai dienos šviesos. Net jei diena apniukusi, natūrali šviesa teigiamai veikia žmogaus hormoninę pusiausvyrą ir padeda jaustis geriau.

2. Reguliariai mankštinkitės. Sportas – natūralus antidepresantas, kuris net tamsiausią dieną skatins laimės hormonų išsiskyrimą ir pakels nuotaiką. 

3. Laikykitės miego grafiko. Eidami miegoti ir keldamiesi tuo pačiu metu, be to, miegodami ne mažiau kaip 7–8 valandas kasdien, išvengsite hormonų lygio šuolių ir jausitės emociškai stabilesni. 

T. Zornitzki, S. Tshori, G. Shefer, S. Mingelgrin, C. Levy, H. Knobler. Seasonal Variation of Testosterone Levels in a Large Cohort of Men; Int J Endocrinol, 2022.

Comments are closed.