Skamba tarsi pokštas? Bet tai tiesa – skaitymas šuniui geriau lavina skaitymo įgūdžius nei skaitymas žmogui. 

Vaikai geriausiai mokosi skaityti tai darydami balsu. Tyrimai rodo, kad skaitymas balsu padeda greičiau prakusti prastai skaitantiems vaikams. Tačiau dar vienas naujas tyrimas siūlo palengvinimą, kuris turi… keturias kojas ir uodegą! 

Eksperimento metu 7–8 metų vaikai turėjo kartą per savaitę 15 minučių skaityti balsu. Viena grupė vaikų skaitė žmogui, kita – šuniui. Mokslininkai stebėjo vaikų progresą. Tyrimo metu paaiškėjo, kad vaikai, skaitę šuniui, greičiau tobulėjo. Gali skambėti juokingai, tačiau iš tikrųjų tai visai paaiškinama. 

Tyrėjai mano, kad skaitydami žmogui vaikai labiau įsitempia. Juk žmogus, kad ir koks artimas būtų, gali sukritikuoti, pašiepti, subarti. O šuo, kad ir kokią klaidą padarytum, visuomet išliks draugiškas klausytojas. Iš ankstesnių tyrimų žinoma, kad gyvūnai padeda vaikams nusiraminti ir gerina jų emocinę būklę, o ramus, gerai nusiteikęs žmogus greičiau mokosi. Taigi natūralu, kad skaitymas šuniui padėjo vaikams greičiau išmokti skaityti. 

Neturite šuns? Galbūt eksperimentą galite pakartoti su katinu ar jūrų kiaulyte.

C. Syrnyk, A. McArthur, A. Zwack, A. Handelsman. Supporting Young Readers: A Mixed-Methods Study of Their Literacy, Behaviour, and Perceptions When Reading Aloud to Dogs or Adults; Early Childhood Education Journal, 2022. 

Comments are closed.