Apsilankę lošimo namuose, žmonės patenka į užburiantį pasaulį, kuriame nuolat skamba įkvepianti muzika, mirksi šviesos, sukasi ruletės, iš lošimo automatų skamba euforiją sukeliantys laimėjimų garsai. Kaip veikia ši aplinka?

Tyrimas parodė, kad šis klegesys sukuriamas ne veltui. Šviesos ir muzika veikia lošėjų emocinę būseną ir skatina daugiau lošti, priimti itin rizikingus sprendimus. Aplinka sukurta specialiai, kad žmogus nejučia įsitrauktų ir negalėtų sustoti, pajutęs azartą.

Tyrimas su pelėmis atskleidė, kad šie gyvūnai buvo linkę labiau rizikuoti, kai maisto gaudavo mirksint šviesoms ir skambant muzikai.

Žmogus elgiasi panašiai – kai laimėjimo metu suskamba euforiją kelianti muzika, jis lošia dar rizikingiau, net jei aiškiai mato, kad galimybė laimėti labai maža.

Tyrimo metu mokslininkai stebėjo 100 suaugusiųjų, kurie žaidė lošimo automatais. Jie nustatė, kad, rodant įvairias šviesas, pinigų vaizdus ir grojant įkvepiančiai muzikai, žmonės tarsi apimti euforijos toliau lošė, nors sėkmės tikimybė buvo maža. Kai tokių dirgiklių nebuvo, jie elgėsi kur kas santūriau ir atsargiau priimdavo sprendimus.

Priklausomybė nuo lošimo gali sugriauti gyvenimą, todėl mokslininkai nuolat domisi, kodėl žmonės pasiduoda neracionaliems veiksmams ir leidžia sau lošti iš didžiulių pinigų sumų. Garsai ir šviesos – tik vienas iš aspektų, kodėl šie žaidimai taip stipriai įtraukia.

Parašykite atsiliepimą