Tai, ar esate brandūs ir supratingi mylimieji, iš dalies lemia jūsų perskaitytos knygos.

Įdomus ryšys – fantastikos ir mokslinės fantastikos skaitytojai yra geresni mylimieji nei kitų žanrų literatūros mėgėjai. Bent jau tokia išvada padaryta tyrimo, kuriame dalyvavo 404 suaugusieji iš anglakalbių šalių, metu.

Dalyviams buvo pasiūlyta atlikti specialų testą su 15 knygų autoriais ir 7 literatūros žanrais: klasikinės, šiuolaikinės, fantastinės, siaubo, romantinės, mokslinės fantastikos, trilerių. Į testą įtraukti ir 45 netikri autoriai, kad būtų galima atpažinti neskaitančius asmenis, kurie mėgsta pasirodyti protingesni.

Tiriamieji turėjo nurodyti, kokią literatūrą skaito, ir užpildyti klausimyną, vertinantį jų pasitikėjimą romantiniu partneriu. Taip pat buvo ištirta, ką dalyviai mano apie tokius teiginius: „Jei pora nesutaria, santykiai pasmerkti nesėkmei“, „Žmonės, kurie turi artimą santykį, gali nujausti vienas kito poreikius ir skaityti vienas kito mintis“.

Tyrimo rezultatai nustebino. Pasirodo, mokslinės fantastikos mėgėjai turėjo brandesnį požiūrį į romantinius santykius nei tie, kurie mėgo skaityti romantinę, šiuolaikinę ir net kitą aukšto lygio literatūrą. Būtent fantastinių knygų gerbėjai dažniau nesutikdavo su teiginiais, kad konfliktai gali sugriauti santykius ar kad partneriai gali skaityti vienas kito mintis. Be to, fantastinė mokslinė literatūra skatina ir lavina vaizduotę, todėl tai gali lemti jų žaismingumą lovoje.

Žinoma, tai nereiškia, kad nereikia skaityti romantinės ar kitos literatūros, o ir skaitantieji fantastiką ne visada bus tobuli partneriai. Vis dėlto verta paįvairinti žanrus.

  1. S. Stern, B. Robbins, J. E. Black, L. J. Barnes. What You Read and What You Believe: Genre Exposure and Beliefs about Relationships, Psychology of Aesthetics, Creativity, and the Arts, Jul 12, 2018.

Parašykite atsiliepimą