Ne veltui mokytojai primena mokiniams išsitiesti. Pasirodo, tiesi nugara gali turėti įtakos ir darbų kokybei.

Kai patiriate stresą ar jums reikia susikaupti, pabandykite sąmoningai pakeisti savo laikyseną – ištiesinti nugarą ir atpalaiduoti pečius. Pasirodo, net tokie maži dalykai gali padėti įveikti įtampą ir geriau atlikti užduotis.

125 koledžo studentai turėjo atlikti paprastas matematines užduotis. Vieni jas darė susikūprinę, kiti – tiesia nugara ir atloštais bei atpalaiduotais pečiais. 56 proc. studentų teigė, kad daug lengviau ir geriau sekasi atlikti užduotis būnant tiesios laikysenos.

„Susikūprinusio ir sudribusio žmogaus laikysena veikia neigiamai ir neleidžia smegenims veikti taip gerai, kaip norėtųsi. Tad tokie žmonės negali mąstyti aiškiai ir skaidriai“, – įsitikinęs profesorius Erikas Peperis.

Šis atradimas gali padėti geriau susitvarkyti su stresu ne tik matematikos mokiniams, bet ir atletams, muzikantams, viešojo kalbėjimo specialistams. Tai, kaip jaučiamės ir atrodome, formuoja ne tik aplinkinių nuomonę apie mus, bet lemia ir tai, kaip patys priimame ir suvokiame save.

  1. Peper, R.Harvey, L. Mason. Do better in math: How your body posture may change stereotype threat response, NeuroRegulation, August, 2018.

Parašykite atsiliepimą