Klausydami savo mėgstamų dainų lengviau susidorojame su emocijomis

Muzika – tai nemokami vaistai be šalutinio poveikio. Daugybė tyrimų pagrindžia muzikos galią reguliuoti žmogaus emocijas, gerinti nuotaiką ir mažinti streso poveikį. Naujausias tyrimas dar kartą patvirtina, kad muzikos klausyti verta. 

Eksperimento metu tiriamiesiems buvo duodama pauostyti nemalonių kvapų. Viena grupė uostė patalpoje grojant maloniai, džiugiai muzikai. Kita grupė negirdėjo jokių pašalinių garsų. Tuomet tiriamieji turėjo nurodyti, kaip stipriai juos paveikė nemalonūs kvapai. Tie, kurie kvapus uostė patalpoje grojant muzikai, nurodė, kad kvapai juos erzino kur kas mažiau. 

Mokslininkai padarė išvadą – muzika padeda mums lengviau išgyventi nemalonias patirtis. Net ir tas, kurios yra ne grynai emocinės, bet ir fizinės. Taip yra veikiausiai dėl to, kad muzika turi supergalią reguliuoti žmogaus emocijas. 

Tyrimo autorių teigimu, bent 30 minučių kasdien klausydami muzikos, galime lengviau susidoroti su stresu ir valdyti savo emocijas. Be to, muzika mažina emocinį nuovargį. Įsitikinkite tuo patys – įsijunkite mėgstamą dainą po ilgos ir sunkios dienos darbe ir stebėkite, kaip keičiasi jūsų savijauta.

M. Berthold-Losleben, S. Papalini, U. Habel, K. Losleben, F. Schneider, K. Amunts & N. Kohn. A Short-Term Musical Training Affects Implicit Emotion Regulation Only in Behaviour But Not in Brain Activity; BMC Neuroscience volume, 2021.

Comments are closed.