Netvarkingoje aplinkoje sunkiau susikaupti ir dirbti

Ar esate kada metę visus darbus vien tam, kad susitvarkytumėte darbo aplinką? Pasirodo, tai nebūtų taip jau keista. Aplinka, kurioje dirbame, stipriai veikia mūsų psichologinę būseną ir darbingumą. 

Netvarkingoje aplinkoje žmonėms sunkiau sekasi susikaupti ir dirbti, o darbas teikia mažiau malonumo ir dažniau erzina. Maža to, betvarkė darbo aplinkoje gali paskatinti kolegas bendrauti ne taip draugiškai. Todėl darbo pabaigoje jausitės labiau išsekę ir prastai nusiteikę. 

Tokias išvadas padarė tyrėjai, apklausę įvairių profesijų atstovus. Įdomu tai, kad apklausoje dalyvavę aukštesnio lygio vadovai buvo linkę tvarką ir švarą darbe labiau sieti su savo emocine savijauta. Na, o žemesnio lygio darbuotojai tam skyrė šiek tiek mažiau reikšmės. 

Todėl nesvarbu – dirbate iš namų ar einate į darbą – pasirūpinkite, kad jūsų aplinka visuomet būtų tvarkinga ir švari. Taip ne tik jausitės maloniau, bet ir mažiau emociškai pavargsite dirbdami. 

J. R. Ferrari, H. L. Swanson & D. A. Patel. Office Clutter: Comparing Lower and Upper-Level Employees on Work-Related Criteria; International Journal of Psychological Research and Review, 2021.

Comments are closed.