Naujas požiūris į darbą ir laisvalaikį gali sumažinti vienatvės pojūtį ir padidinti laimės jausmą.

Skubame, dirbame, persidirbame, o tuomet atokvėpio ieškome įvairiose veiklose ir pramogose, taip dar labiau save nuvargindami. Tai pastebėjusi Kinijos visuomenė išpopuliarino naują gyvenimo filosofiją – tang pin. Išvertus iš kinų kalbos, tai reiškia tiesiog gulėjimą (angl. lying flat). Tai – tarsi protestas prieš nuolatinį skubėjimą ir pervargimą. Tang pin judėjimas ragina… nedaryti nieko. 

Filosofija jau išplito ir Vakarų šalyse. Galite rasti nemažai straipsnių apie lying flatism pritaikymą savo kasdieniame gyvenime. Mokslininkai skuba aiškintis, kokį poveikį tai turi žmonių laimės jausmui. Ar iš tikrųjų nedarydami nieko galime pasijusti geriau?

Naujas tyrimas atskleidžia, kad ši gyvenimo filosofija turi teigiamą poveikį tiems, kurie gyvena vieni. Tyrimo autoriai paprašė 232 jaunų vienišų Malaizijos gyventojų užpildyti klausimynus apie savo požiūrį į šią filosofiją, gyvenimą be partnerio ir pasitenkinimą savo gyvenimu. Paaiškėjo, kad tie, kurie domėjosi šia filosofija, buvo labiau patenkinti savo nepriklausomu gyvenimu ir apskritai jautėsi laimingesni. 

Kitoje tyrimo dalyje žmonių buvo paprašyta parašyti esė apie lying flatism filosofiją. Po to jie turėjo užpildyti klausimynus. Esė rašę jaunuoliai nurodė pajutę geresnę nuotaiką, dar didesnį susidomėjimą šiuo gyvenimo būdu ir jautęsi kur kas pozityviau dėl savo gyvenimo be partnerio. 

Tyrimo autoriai sako, kad naujoji filosofija gali būti itin naudinga tiems, kurie kenčia nuo vienatvės. Ji padeda atmesti visuomenės brukamą būtinybę turėti partnerį ir leidžia pasidžiaugti savo gyvenimu tokiu, koks jis yra. 

Mokslininkai taip pat pabrėžia, kad tang pin neskatina rinktis vienatvės, o veikiau padeda į ją pažvelgti kitomis akimis. Nesvarbu, renkamės būti vieni ar esame vieni dėl to, kad nepavyksta rasti partnerio – tang pin primena, kad ramybę ir laimę galime atrasti patys. Tiesiog… nedarydami nieko. Ir nespausdami savęs. 

Z. Q Heng, J. Chin & C. S. Tan. Feelings Toward Lying Flatism and Attitudes Toward Singlehood: the Mediating Role of Happiness Belief; BMC Psychology, 2023.

Comments are closed.