Gyvendami su nelaimingu žmogumi, ilgainiui patys tampame nelaimingi. 

Emocijos – tai virusas, kuriuo užsikrečiame kiekvieną dieną ir užkrečiame kitus. Dėl žmogaus gebėjimo jausti empatiją ir veidrodinių neuronų, mes atspindime vieni kitų emocijas ir jomis (norime to ar ne) nuolat dalijamės. Jautresni žmonės greičiau perima svetimas emocijas, o mažiau jautrūs gali ilgiau išbūti neužsikrėtę kito juoku ar liūdesiu. Kuo ilgiau būname su žmogumi, tuo daugiau galimybių, kad perimsime jo emocinę būseną. Apie tai būtina prisiminti renkantis partnerį. 

Naujo tyrimo metu mokslininkai aiškinosi, kaip emocijų mainai veikia poras. Ar gyvendami su laimingu partneriu ilgainiui tampame laimingesni? Ar nuolat susikrimtęs ir neramus partneris verčia mus jaustis panašiai?

Tyrimas patvirtino jau anksčiau pastebėtą tendenciją, kad džiugios emocijos persiduoda ne taip efektyviai kaip liūdnos. Liūdni partneriai per laiką netampa linksmesni, gyvendami su linksmais žmonėmis. Tačiau linksmi partneriai pasiduoda savo liūdnesnių mylimųjų emocinei įtakai ir ilgainiui tampa mažiau linksmi ir laimingi. 

Mokslininkai pabrėžia, kad šis procesas vyksta lėtai, todėl nereikėtų šalintis mylimojo, jei jam pasitaikė bloga savaitė (ar blogas pusmetis…). Vis dėlto, renkantis širdies draugą, verta pasvarstyti, ar amžinas paniurėlis – tai, ko jums reikia.

O. Stavrova, W. J. Chopik. Don’t Drag Me Down: Valence Asymmetry in Well-Being Co-Development in Couples; Social Psychological and Personality Science, 2023. 

Comments are closed.