Paslaptyje laikoma staigmena veikia lyg vitaminai – suteikia jos organizatoriui motyvacijos ir jėgų. 

Veikiausiai tai bus vienas keisčiausių patarimų, kaip pasijusti gyvesniems ir energingesniems. Tačiau šis patarimas – mokslu patvirtintas ir itin lengvai pritaikomas per žiemos šventes. Taigi pasiruoškite sužinoti, kaip greitai atgauti gyvybines jėgas.

Jums reikės tiesiog… nustebinti draugą! 

Mokslininkai nusprendė iš arčiau pažvelgti į paslaptis. Kaip jaučiamės, kai ką nors slepiame ir kokią įtaką tai daro mūsų gyvenimui. Paaiškėjo, kad neigiamos paslaptys (kai norime nuslėpti tiesą, siekdami sau naudos arba jausdami gėdą) atima iš žmogaus energiją. Paslapčiai saugoti skiriama daug mentalinių (o kartais ir fizinių) pastangų. Todėl kuo ilgiau saugoma paslaptis, tuo didesnį nuovargį ir apatiją žmogus gali patirti. Kitaip yra su teigiamomis paslaptimis. 

Kai saugome teigiamą paslaptį (norime nustebinti žmogų, rengiame staigmeną ar slepiame dovaną), šis procesas suteikia jėgų, veikia lyg tikras energijos generatorius. Pozityvi paslaptis įkvepia ir motyvuoja.

Taigi norite pasijusti energingesni? Atsikratykite neigiamų paslapčių ir suorganizuokite kam nors malonią staigmeną. Tai neprivalo būti didelis siurprizas – net paslapčiomis, anonimiškai kolegai padovanotas puodelis kavos gali suteikti sparnus. 

M. L. Slepian, K. H. Greenaway, N. P. Camp, A. D. Galinsky. The Bright Side of Secrecy: The Energizing Effect of Positive Secrets; Journal of Personality and Social Psychology: Attitudes and Social Cognition, 2023.

Comments are closed.