Netinkama darbo aplinka gali išvarginti ir sumažinti produktyvumą. 

Jei jūsų darbo vietoje nėra saulės šviesos, nesistebėkite, kad visą dieną jaučiatės apsnūdę ir sunkiai susikaupiate. Nesitikėkite geros nuotaikos darbe ir tuomet, jei tenka dirbti nešvarioje, netvarkingoje aplinkoje ar patys savo darbo stalą paverčiate tušinukų ir popiergalių karo lauku. Daugybė tyrimų rodo, kad visiškai susikaupti ir geriausiai atlikti užduotis galime tik tada, jei mus supa tvarkinga, švari ir šviesi darbo aplinka. Nauja studija atskleidė dar vieną produktyvumo sąlygą – tik ją nebus taip lengva įgyvendinti. Pasirodo, ekstravertams ir introvertams reikalingos skirtingo tipo darbo vietos.

Kaip rodo naujas tyrimas, introvertai, dirbantys atviro tipo biuruose, yra mažiau produktyvūs. Be to, darbas apsuptiems žmonių triukšmingoje aplinkoje gali neigiamai paveikti jų emocinę būklę ir net fizinę sveikatą. Ekstravertams – viskas atvirkščiai. Jiems kaip tik smagu dirbti apsuptiems kolegų, o atskiras nuošalus kabinetas sumažina jų motyvaciją ir gerą nuotaiką. 

Ką daryti? Ekstravertus suburti atvirame biure, o introvertams parūpinti po kabinetą? Daugumoje darboviečių toks sprendimas nebūtų įmanomas. Antrą vertus, įmonės vis dažniau siūlo galimybę bent keletą dienų per savaitę dirbti iš namų. Puikus sprendimas mūsų introvertiškiesiems kolegoms. 

E. Baranski, C. Lindberg, B. Gilligan, J. M. Fisher, K. Canada, J. Heerwagen, K. Kampschroer, E. Sternberg, M. R. Mehl. Personality, Workstation Type, Task Focus, and Happiness in the Workplace; Journal of Research in Personality, 2023. 

Comments are closed.